:Політика
13 вересня 2018 року.

Єдиний кандидат

Лідера президентських перегонів Юлію Тимошенко однаково підтримують в усіх регіонах України

Сергій БИКОВ. Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ.

Перші осінні соціологічні опитування демонструють, що Юлія Тимошенко – єдиний політичний лідер, який з користю провів літо. За результатами дослідження Фонду «Демократичні ініціативи», завдяки плідній роботі лідерки ВО «Батьківщина» протягом літа її рейтинг зріс з 13,3 відсотка у травні до 17,8 – у серпні. Сьогодні Ю. Тимошенко за кількістю громадян України, готових віддати свої голоси за її кандидатуру, сказати б, удвоє випереджає свого найближчого конкурента – Анатолія Гриценка з його 8,4 відсотка – та має серйозний потенціал для зростання. Адже, за результатами ФДІ, рейтинги наступних її конкурентів такі: Петра Порошенка – 7,9 відсотка, Вадима Рабіновича – 6,7, Юрія Бойка – 6,4, Володимира Зеленського – 6,1, Олега Ляшка – 5,8, Святослава Вакарчука – 5,6 відсотка. 

Водночас Ю. Тимошенко – не лише лідер президентських перегонів, які неофіційно вже стартували, а й єдиний кандидат у президенти, який має рівномірну підтримку в усіх регіонах. Порошенка і Гриценка більшою мірою підтримують на заході та в центрі країни, а Бойка та Рабіновича – на сході й півдні.

Більшість українців вважає особисті властивості політика головним показником для прийняття рішення, чи підтримувати його на виборах. На відміну від інших політиків, котрі не пропонують зрозумілих покрокових планів виходу з кризи або ж показали розбіжність між словами та діями, пані Юлія протягом багаторічної політичної діяльності проводить послідовну боротьбу з олігархами. Це одна з причин, чому громадяни обирають саме її.

Презентовані Ю. Тимошенко на День незалежності концепції нової конституції та суспільного договору електорат сприймає як дійсний механізм повернення влади громадянам. Зрозумілі механізми проведення референдуму за народною ініціативою, прозора можливість відкликання депутатів та звільнення корумпованих чиновників, тотальний контроль за доброчесністю суддів – це саме ті ініціативи Тимошенко, на які очікує держава та яких вимагають люди.

Вибори президента 2019 року українці сприймають як головний іспит, результатом котрого буде або відродження України, її економічного, культурного та соціального розвитку, або ж подальше поглиблення кризи. Саме тому на запитання: «Чи голосуватимете Ви на виборах президента?» 70 відсотків громадян відповідають ствердно. Люди переконані, що не можна допустити чергового експерименту над країною. Ситуація в нашій державі — кризова, тож їй потрібен управлінець зі зрозумілим минулим, котрий уже з дня своєї інавгурації вміло кермуватиме важелями державної машини, аби вивести державу із піке та повернути владу в ній її громадянам.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Побудувати Європу в Україні

16:15 04 жовтня 2018 року|Сергій БИКОВ

До світових стандартів

16:13 04 жовтня 2018 року|Наталія РОМАНЕНКО

«Єдине вікно» на митниці стало реальністю

15:46 04 жовтня 2018 року|Прес-служба народного депутата України Юрія Бабія.

Смілива заява

15:08 13 вересня 2018 року|Андрій Филик

Центр захисту громадян

13:43 13 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Реальний зміст народовладдя

11:53 06 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА