:Політика
04 жовтня 2018 року.

«Єдине вікно» на митниці стало реальністю

Прес-служба народного депутата України Юрія Бабія.

У суботу, 29 вересня, Президент Петро Порошенко підписав закон №7010 щодо запровадження «єдиного вікна» на митниці, який Верховна Рада розглядала повторно й ухвалила з поправками Президента.

Про деталі змін розповідає народний депутат фракції «Народний фронт» Юрій Бабій, котрий є єдиним представником з Івано-Франківщини в парламентському комітеті з питань податкової та митної політики: «Ми розблокували процес впровадження «єдиного вікна» на митниці і, нарешті, забезпечуємо впровадження Україною міжнародних принципів зі спрощення процедур торгівлі товарами. Прийнятий закон передбачає скорочення часових затрат для бізнесу при оформленні імпорту чи експорту через подачу уніфікованого пакета документів в електронній формі, які мають використовувати всі контрольні органи, через «єдине вікно».

На практиці для суб’єктів підприємництва це є ліквідація необгрунтованих перешкод для експорту українських товарів завдяки скасуванню зайвих видів контролю, скорочення самих процедур контролю і кількості контрольних органів. Наприклад, скасовано вимогу подання паперових документів, виданих одним державним органом іншому. Також скасовано обов’язковий контроль при експорті суміжних з митною служб (фітосанітарної, ветеринарної і т. д.), а залишається тільки на вимогу країни, до якої постачають товар.

Для митників – це теж справжня оптимізація роботи. Тому що створюється цілковито автоматизована система, в якій до «єдиного вікна» «підтягуватимуть» всі дозвільні документи, необхідні для експортно-імпортних операцій.

«Загалом для країни – це значний крок щодо покращення інвестиційної привабливості, оскільки цей закон входить у пакет із 35 законопроектів, визначених як необхідні для поліпшення бізнес-клімату та економічного зростання в державі», – підсумував Ю. Бабій.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Влада і зміни

09:17 07 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Літопис громад Прикарпаття

21:38 01 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Президентська шахівниця:

14:22 08 листопада 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Стратегія вікторії від Юлії

17:10 07 листопада 2018 року|Вл. інф.

Задля збагачення олігархів

10:20 01 листопада 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Виклики і дії

15:21 18 жовтня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Побудувати Європу в Україні

16:15 04 жовтня 2018 року|Сергій БИКОВ