:Політика
22 серпня 2017 року.

Білоберізька ОТГ ділилася досвідом з тернополянами і буковинцями

Оксана ПРОЦЮК

У рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) представники об’єднаних громад Тернопільської та Чернівецької областей з метою навчального візиту побували у Білоберізькій ОТГ.

 

Голова Білоберізької ОТГ Дмитро Іванюк продемонстрував гостям перші досягнення громади. Зокрема вони мали можливість оглянути об’єкти, які збудовано чи відремонтовано за кошти Білоберізької ОТГ, а також завдяки субвенціям та міжнародній допомозі. На думку гостей, особливо заслуговує на увагу ознайомлення з роботою першого на Прикарпатті Центру безпеки громади, який недавно за­працював у Білоберізькій ОТГ. До його складу входять місцева пожежна охорона та екстрена медична допомога. Ці служби розташовані в одному приміщенні задля оперативного надання допомоги у разі пожежі.

Д. іванюк у розмові з тернополянами і буковинцями наголосив, що відкриття Центру є дуже важливим для гарантування пожежної безпеки жителів населених пунктів, які належать до об’єднаної громади. За його словами, на пожежному автомобілі високої прохідності почергово цілодобово працює троє водіїв, а саму пожежну охорону сформовано з волонтерів, які в разі потреби надаватимуть допомогу — це європейська практика, що дозволяє економити бюджетні кошти.

А ще гості побували у Білоберізькій ЗШ I—III ст., де відкрито пришкільний інтернат, оскільки у цій гірській місцевості немає можливості щодня довозити дітей із присілків. Тепер вони сходять з гір у понеділок і цілодобово перебувають в інтернаті до п’ятниці. Тут вихованці мають, крім належно облаштованих спалень, і кімнати гігієни та відпочинку. У просторих приміщеннях — новенькі меблі і все інше, що потрібно. Також недавно у Білоберізькій ЗШ
I—III ст. відкрили спортивний майданчик зі штучним покриттям. Представники об’єднаних громад Тернопільської та Чернівецької областей оглянули новозбудований корпус дитсадка «Теремок», який запрацює з 1 вересня і в якому дітки матимуть можливість готуватися до шкільного життя. Крім цього, тут уже відремонтували старе двоповерхове приміщення, перетворивши його на належно облаштований адміністративний будинок, у якому радо вітали гостей. Побували вони й у відремонтованому приміщенні дільничної лікарні Білоберізької ОТГ.

А виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук переконаний, що Білоберізька ОТГ — це яскравий приклад органу місцевого самоврядування нового типу, що своїми справами демонструє ефективне використання коштів задля перспективного розвитку територій населених пунктів об’єднаної громади.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Смілива заява

15:08 13 вересня 2018 року|Андрій Филик

Центр захисту громадян

13:43 13 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Єдиний кандидат

13:35 13 вересня 2018 року|Сергій БИКОВ. Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ.

Реальний зміст народовладдя

11:53 06 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Боротьба за вибори в ОТГ триває

09:11 17 серпня 2018 року