Політика:Актуально
12 липня 2018 року.

Амбітна мета Романа Крутого —

зробити Ямницьку ОТГ такою громадою, в якій хотілося б жити кожному

Оксана ПРОЦЮК

Ямницьку сільську ОТГ експерти вважають однією із найперспективніших об’єднаних громад Прикарпаття. Це молода об’єднана територіальна громада, в якій перші вибори відбулися 29 жовтня торік. До неї належать чотири села — Ямниця, що стала адміністративним центром, а також Павлівка, Сілець і Тязів.

Відповідно до чисельності населення — понад 8 тис. осіб, вона належить до середніх ОТГ Прикарпаття. Зручне географічне розташування —  8 км від обласного центру — робить її ще більш привабливою для інвесторів. 

Голова Ямницької ОТГ Роман Крутий, який до обрання на цю посаду працював чільником Тисменицької районної ради, є прихильником реформування місцевого самоврядування в Україні. За його словами, він взяв участь у виборах голови Ямницької ОТГ саме тому, щоб не на словах, а реально підтримати реформу. Р. Крутий вважає, що позитив утворення Ямницької ОТГ передовсім полягає в тому, що тепер 60 відсотків ПДФО залишається в громаді, на відміну від старих умов, коли цей податок спрямовували у районний бюджет. А це чималі кошти, які сприятимуть її розвиткові. Найбільшим бюджетоформувальним підприємством на території Ямницької ОТГ є ПрАТ «Івано-Франківськцемент», також тут працюють ТзОВ «М’ясо-ІФ» (ТМ «Рибак»), ЗАТ «Падана Кемікал Компаундс», завод «Барва», сільськогосподарський виробник ДП «Ямниця» та ін. 

Невдовзі на території Ямницької громади працюватиме підприємство «Ерідон», яке спеціалізується на дистрибуції мінеральних добрив. Наразі підприємство будує в Ямниці логістичний центр, де працюватиме 30 осіб. Р. Крутий сподівається на швидку появу нових інвесторів й з огляду на те, що незабаром громада отримає у комунальну власність близько 340 га земель поза межами населених пунктів. Це буде додатковим бонусом надходження податків, вважає чільник громади. «Реформу з децентралізації влади, яку впроваджують в Україні, оцінюю позитивно. Населені пункти, які увійшли до Ямницької ОТГ, отримали додаткові можливості для свого розвитку», — зазначив Р. Крутий. Він підкреслив, що в громаді дбають не лише про розвиток адміністративного центру, а й належним чином наближають послуги до людей в усіх населених пунктах, що належать до ОТГ. Зокрема, в умовах об’єднання, за словами її голови, завершено благоустрій Ямницького ліцею, виконано капітальний ремонт частини доріг, облаштовано берегоукріплення, освітлення центральної вулиці адмінцентру. Також частково проведено капітальний ремонт центральної дороги, яка сполучає Павлівку і Ямницю. У Павлівці проведено воду й встановлено туалети в амбулаторії, а ще тут защебенили всі бокові дороги. Заасфальтовано три вулиці в Тязеві, на що витрачено 1 млн. 200 тис. грн., також провели сучасне освітлення трьох вулиць і роблять брукування пішохідних доріжок. Проведено освітлення і в Сільці, де вже заасфальтували три вулиці та розпочали асфальтування й інших. Прикметно, що всі ці роботи виконано за власні надходження. За прогнозами керівництва громади, з початку наступного року тут запрацює ЦНАП. 

Все ж у Ямницьку ОТГ залучають і кошти обласного бюджету, зокрема у розмірі 1 млн. 400 тис. грн. — для проведення каналізування в Ямниці, 700 тис. грн. — на берегоукріплення в Ямниці, а ще 900 тис. — на те саме в Павлівці. Також днями постановою Кабміну було виділено 500 тис. грн. для перекриття приміщення Павлівського ліцею. 

Бюджет Ямницької ОТГ становить приблизно 82 млн. грн. Зокрема 13 млн. — це освітня субвенція, 6 млн. — медична, решта — власні надходження. За словами Р. Крутого, за перше півріччя в громаді вдалося закумулювати більше власних надходжень, ніж заплановано. Нині тут активно працюють над наповненням бюджету, укладають договори на оренду земельних ділянок, об’єктів нерухомості комунальної власності тощо.

Проблем у Ямницькій ОТГ, за словами її чільника, як і в кожній громаді, чимало. Але вже визначено пріоритетні об’єкти, на які буде спрямовано кошти. Найперше облаштують пішохідний перехід через залізничну колію. За кошти від перевиконання бюджету в Ямницькій ОТГ будуть поліпшувати інфраструктуру всієї громади, пропорційно розділивши гроші між усіма її населеними пунктами.

На території громади дбають і про розвиток культури. Колективи Ямницької ОТГ беруть участь у районних заходах, обласних і всеукраїнських. Але, на жаль, нині нема в Ямниці будинку культури, де б талановиті люди могли займатися своєю улюбленою справою. Тому в планах громади — будівництво цього культурного центру. Розвиток Ямницької ОТГ її керівник пов’язує найперше зі створенням робочих місць і залученням інвестицій. Амбітна мета Романа Крутого — зробити Ямницьку ОТГ такою громадою, в якій хотілося б жити кожному. 

А окремо він наголосив, що у Ямницькій ОТГ активно працює 26 депутатів, які представляють усі населені пункти громади, вони переважно одностайно схвалюють важливі для її життя рішення та дбають про розвиток територій і наближення послуг до людей. «У депутатському корпусі Ямницької ОТГ немає жодних непорозумінь. Адже у нас основна політична сила — це громада», — підсумував пан Роман.

 

Коментар до теми

Юрій СТЕФАНЧУК, експерт з фінансових питань Асоціації міст України, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ:

— Бюджет Ямницької ОТГ на 2018 рік, без урахування державних трансфертів, становить близько 57,8 млн. грн. Загалом за перше півріччя до бюджету громади надійшло 37 млн. грн. власних надходжень, що на 8 млн. більше від затвердженого плану. Перевиконання бюджету за перше півріччя становить 27 відсотків, що дає їй змогу акумулювати ресурс на розвиток своєї території. 

Найбільшим бюджетоформувальним податком для громад є, звісно, ПДФО, який на 2018 рік прогнозовано має становити в Ямницькій ОТГ 44,5 млн. грн., а за січень—червень його надійшло понад 25 млн. грн. Важливо, що є перевиконання цього податку на понад 3 млн. грн. 

Фактично Ямницька ОТГ є цілком самостійною щодо виконання своїх повноважень перед людьми. Тут створюють сприятливе середовище для надання доброякісних послуг задля поліпшення життя людей.

 

 

Мені подобаєтьсяАліса Мудрицька і 3 інші це подобається


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Президентська шахівниця:

14:22 08 листопада 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Стратегія вікторії від Юлії

17:10 07 листопада 2018 року|Вл. інф.

Задля збагачення олігархів

10:20 01 листопада 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Виклики і дії

15:21 18 жовтня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Побудувати Європу в Україні

16:15 04 жовтня 2018 року|Сергій БИКОВ

До світових стандартів

16:13 04 жовтня 2018 року|Наталія РОМАНЕНКО

«Єдине вікно» на митниці стало реальністю

15:46 04 жовтня 2018 року|Прес-служба народного депутата України Юрія Бабія.

Смілива заява

15:08 13 вересня 2018 року|Андрій Филик
Купить инсулины и инсулин-миметики по низким ценам, с доставкой по Украине.