:Людина
29 серпня 2017 року.

Він воював за Україну

Григорій ВОВЧУК

На початку серпня у Святошинському районі Києва в лісі виявили тіло чоловіка. У нього були численні травми обличчя, рук та грудей, характерні для мінно-вибухового удару. Було виявлено елементи розірваної гранати, документи та особисті речі загиблого. Біля тіла — вирва. Експерти припустили, що чоловік накрив собою гранату, а після вибуху його відкинуло вбік. 

Як виявилося згодом, це був Валентин Гонтар (позивний «Прапор»), учасник АТО у складі батальйону «Донбас» (група колишніх морських піхотинців і спецпризначенців «Купол»). Валентин був відомий тим, що разом з дружиною Віталіною Масловою організував одну з найуспішніших громадських ініціатив з реабілітації бійців АТО — «Творча криївка». 

Спочатку слідчі висунули версію про самогубство. Смерть сталася в першу річницю від дня народження їхнього з Віталіною Масловою сина Назара. Усі, хто знав чоловіка, не повірили, що він міг накласти на себе руки в такий день. Друзі та знайомі доклали максимум зусиль, щоб слідчі перекваліфікували справу на «умисне вбивство». За словами керівника реабілітаційного центру «Бандерівський схрон» Ігоря Чернецького, Гонтар їздив до Києва «шукати гроші для реабілітації учасників АТО» і в останні дні липня з ним втратили зв’язок.

Валентин Гонтар — кадровий військовий, у якого за плечима три війни: в Придністров’ї, Африці та Україні. Жив і служив у Криму. На початку 2000-х його батьки з Криму переїхали на Полтавщину. А Валентина армійські друзі запросили в Москву до спільної праці. Там він і жив, працював у самому центрі «російської розкоші» — на Рубльовці. Звідти події на Майдані видавалися жахливими. і в 2014 році Валентин приїхав на Полтавщину — забрати батьків до Москви, рятуючи від «злих бандерівців». Як згадував сам Валентин, батько — такий козак, що за два дні «вправив мозок», розставивши синові всі крапки над «і». Валентин зробив вибір. Він пішов на війну з російськими окупантами. Разом із бойовими побратимами «Прапор» пройшов Артемівськ, Лисичанськ, Попасну, Курахове. Під час першого штурму іловайська 10 серпня 2014 року група потрапила в засідку російської ДРГ, у зіткненні Валентин отримав сильну контузію та серйозне поранення в руку. 

Під час тривалого лікування Валентин потрапив до Криворівні. Тут він познайомився з Віталіною Масловою, яка згодом стала його дружиною. «Валентин Гонтар — координатор проекту «Творча криївка». Реабілітація, психологічна допомога, все, що хоч трохи допоможе хлопцям і дівчатам, яких торкнулася війна, сотні вдячних бійців, «поремонтованих» у Верховині, унікальні картини, написані болем спогадів, — це все «Творча криївка». Один із перших і найефективніших реабілітаційних центрів в Україні, який заснувала Віталіна Маслова, а невдовзі приєднався і Валентин, її майбутній чоловік та незамінний помічник», — написала про чоловіка волонтерка Аліса Котик.

із Валентином Гонтарем попрощались на Майдані, в Будинку смутку в іІвано-Франківську і поховали на кладовищі в Криворівні поряд з вояками ОУН—УПА. «Мовчазні гори навколо велично бережуть пам’ять про справжніх українців. Герої не вмирають!» — написала А. Котик.

Після смерті чоловіка Віталіна Маслова залишилася сама з маленьким сином. Допомога цій сильній жінці буде дуже доречна. Переказати кошти можна на її «приватівську» картку 4731 2191 0711 0615.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Українка, нескорена духом

16:28 14 червня 2018 року|Василь БАБІЙ

Позачасся його життя

08:20 31 травня 2018 року|Володимир КАЧКАН

Організатор львівської «Гуцульщини»

15:25 24 травня 2018 року|Петро ГАВУКА

Просвітянин, крилошанин, ректор

12:06 08 травня 2018 року|Ярослав ГАП’ЯК

Цілитель із Дзвиняча

11:59 03 травня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Перший декан музпеду

14:17 19 квітня 2018 року|Петро ЧОЛОВСЬКИЙ

Піснеслава Квітки Цісик

15:00 17 квітня 2018 року|Василь БАБІЙ

Єдина у своєму чині

14:59 17 квітня 2018 року|Управа Всеукраїнського товариства «Гуцульщина».

Дивосвіт Степана Василіва

10:17 12 квітня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН