Людина:Пам`ять
13 березня 2018 року.

Насамперед — поет

Василь БАБІЙ

Нестор... Це ім’я — літописне, славне у віках, історичне і літературне з давньоукраїнських часів. Це ім’я мав і відомий український поет з Надвірни Нестор Чир, якому вчора могло б сповнитися 80 років, якби ще кілька років тому він не відійшов у вічність. 

Видно, було воно знаковим для долі цієї непересічної людини. Людини-подвигу. Життєвого і творчого. Якби перелічити всі титули, ранги, заслуги, нагороди, відзначення, дипломи тощо, то їх вистачило б на кількох чоловік. Але Нестор Чир — насамперед поет, і цим сказано більше, ніж усе.

Життя не милувало його, але він переміг усі його жорстокі витівки і випробування. Силою власної волі і потужного духу він боровся за себе і виборов собі в Бога це високе літературне ім’я.

З-під Несторового пера вийшло кілька поетичних збірок: «Пізнє яблуко мого саду», «Долоньки в крапельках роси», «Калиновий спалах», «Котячий обід» (дитяча). І річ тут не в кількості книжок, бо ця поезія справжня, високоякісна, мужня, болісно сердечна і великодушна. Нестор іванович мав право на таке добротне, талановите слово, як мало хто інший, що не пройшов жорстким шляхом життєвих випробувань. Його часом надто вже немічне тіло підносила гаряча, сильна душа. і ця душа «присутня в його творах, як діамант в золотій оправі». Сяйво його дуже животворне, воно не згасає, воно світитиме довго-довго.

...Нестор Чир — творець літературної студії «Бистрінь», слово якої тече у віки, бо і тут він вклав свою душу. У своїх вихованців, які тримають свічку пам’яті про нього запаленою. Нестор Чир — культурно-громадський діяч. Депутат обласної ради чотирьох скликань. Народний посол. Він — посол у вічність. Своїми словом, поезією, світлою аурою, дарованою людям, нащадкам.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Перший декан музпеду

14:17 19 квітня 2018 року|Петро ЧОЛОВСЬКИЙ

Піснеслава Квітки Цісик

15:00 17 квітня 2018 року|Василь БАБІЙ

Єдина у своєму чині

14:59 17 квітня 2018 року|Управа Всеукраїнського товариства «Гуцульщина».

Дивосвіт Степана Василіва

10:17 12 квітня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

ПРОФЕСОР НА ФРОНТІ

12:19 29 березня 2018 року|Петро ПАРИПА

No pasaran!

08:56 20 лютого 2018 року|Артур ДРОНЬ

Не для слави, а для людей

12:12 15 лютого 2018 року|Іван ЛИПЧУК-АНТОСИШИН. Член правління Коломийського міськрайонного товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка.

Династія Гузарів

13:04 06 лютого 2018 року|Іван ДРАБЧУК. Співробітник Національного заповідника «Давній Галич».

Танець, долею означений

10:42 25 січня 2018 року|Богдан КУЧЕР, Галина ПРИСТАЙ.