Людина:Пам`ять
13 березня 2018 року.

Насамперед — поет

Василь БАБІЙ

Нестор... Це ім’я — літописне, славне у віках, історичне і літературне з давньоукраїнських часів. Це ім’я мав і відомий український поет з Надвірни Нестор Чир, якому вчора могло б сповнитися 80 років, якби ще кілька років тому він не відійшов у вічність. 

Видно, було воно знаковим для долі цієї непересічної людини. Людини-подвигу. Життєвого і творчого. Якби перелічити всі титули, ранги, заслуги, нагороди, відзначення, дипломи тощо, то їх вистачило б на кількох чоловік. Але Нестор Чир — насамперед поет, і цим сказано більше, ніж усе.

Життя не милувало його, але він переміг усі його жорстокі витівки і випробування. Силою власної волі і потужного духу він боровся за себе і виборов собі в Бога це високе літературне ім’я.

З-під Несторового пера вийшло кілька поетичних збірок: «Пізнє яблуко мого саду», «Долоньки в крапельках роси», «Калиновий спалах», «Котячий обід» (дитяча). І річ тут не в кількості книжок, бо ця поезія справжня, високоякісна, мужня, болісно сердечна і великодушна. Нестор іванович мав право на таке добротне, талановите слово, як мало хто інший, що не пройшов жорстким шляхом життєвих випробувань. Його часом надто вже немічне тіло підносила гаряча, сильна душа. і ця душа «присутня в його творах, як діамант в золотій оправі». Сяйво його дуже животворне, воно не згасає, воно світитиме довго-довго.

...Нестор Чир — творець літературної студії «Бистрінь», слово якої тече у віки, бо і тут він вклав свою душу. У своїх вихованців, які тримають свічку пам’яті про нього запаленою. Нестор Чир — культурно-громадський діяч. Депутат обласної ради чотирьох скликань. Народний посол. Він — посол у вічність. Своїми словом, поезією, світлою аурою, дарованою людям, нащадкам.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Степан Пушик: погляд із вічності

15:49 20 вересня 2018 року|Ольга СЛОНЬОВСЬКА

МИТЕЦЬ, А ОТЖЕ — ПАТРІОТ

16:33 28 серпня 2018 року|Олександр ЮНІН. Директор Музею-майстерні І. П. Кавалерідзе.

Запам’яталися його добрі справи

13:20 21 серпня 2018 року|Василь ТИМКІВ. Голова Ради ІФОО УТОПІК, кандидат наук з державного управління.

Василь НАЗАРЧУК: Мене завжди вабила свобода

12:32 02 серпня 2018 року|Роман ГЛАДИШ

Патріарх політв’язнів

12:27 02 серпня 2018 року|Степан ГЕНИК. Професор

ЛОВЕЦЬ ГОЛОСУ

10:25 02 серпня 2018 року|Володимир КАЧКАН. Академік

Його надихали Олекса Довбуш і опришки

10:06 31 липня 2018 року|Володимир БАКАЛА. Старший науковий співробітник історико-меморіального музею Олекси Довбуша, член НСКУ

Мудрий керівник і наставник

14:59 26 липня 2018 року|Іван ГАВРИЛИШИН. Член Національної спілки журналістів України.

Талант до греки й латини

15:59 24 липня 2018 року|Дмитро ЮСИП

Романове життєствердження,

15:33 24 липня 2018 року|Василь ЛИЗАНЧУК