Людина:Пам`ять
23 листопада 2017 року.

Молимося за життя вічне великого майстра

Творчий шлях визначного фотомитця зі світовим іменем, уродженця прикарпатського села Новоселиці на Снятинщині, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, члена Національної спілки журналістів, правління Національної спілки фотохудожників України, президента видавничого підприємства «Світло й тінь», заслуженого діяча мистецтв України, почесного академіка Національної академії мистецтв, завідувача кафедри фотомистецтва Київського національного університету культури і мистецтв Василя Пилип’юка починався у Верховині, в редакції районної газети «Світанок» (тепер — «Верховинські вісті») на посаді фотокореспондента. 

Він полюбив гуцулів і Гуцульщину назавжди. Його мистецькі фотокартини усміхаються до світу багатющою колористикою автентичного мистецтва гуцульського світу і щирою та привітною душею горянина. Незабутніми залишилися спогади про перебування фотомитця навесні у нашому чарівному Гуцульському краї та проведення мистецьких студій на Верховинщині. Василь Васильович разом із 12 фотомитцями — студентами-практиками з Києва та Львова — створили понад 200 мистецьких фотосюжетів, які охопили величезну культурно-мистецьку, духовну палітру краю, гуцульські родини талановитих музикантів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. У фотооб’єктиві — неповторні в архітектурному плані духовні храми, музеї, пам’ятники і пам’ятні знаки. Дивовижні карпатські гори, таємничі вершини — і неземна краса довкола.

Ці фотосюжети увійдуть до культурологічної, презентаційної книжки про Верховинщину. Василь Васильович також готував до видання великий мистецький фотоальбом про Гуцульщину, про що він з великою гордістю розповідав у квітні цього року під час останньої прижиттєвої презентації фотовиставки та книги «Долею даровані зустрічі» в історико-краєзнавчому музеї «Гуцульщина» у Верховині. 

 А загалом треба нині згадати, що у творчому доробку В. Пилип’юка — більше двох тисяч художніх і документальних творів, фотоновел, значна частина яких увійшла до надбань світової мистецької культурологічної спадщини. Він — автор 113 мистецьких фотоальбомів. Його твори експонували на більш як 100 вітчизняних і міжнародних виставках.

Такого величезного мистецького надбання вистачило б на два-три життя. Та пан Василь як людина творчої вдачі і безмежного потенціалу працелюба зумів залишити для України і рідного народу такі велетенські безцінні скарби всього за неповні 68 років...

Верховинщина, Гуцульщина і вся Україна пам’ятатимуть про Вас, Василю Васильовичу, завжди. Ми молимося за життя вічне великого майстра фотомистецтва Василя Пилип’юка.

 

Зі скорботним словом від гуцулів Верховинщини — Іван ШКІНДЮК. Голова Верховинської районної ради.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Василь НАЗАРЧУК: Мене завжди вабила свобода

12:32 02 серпня 2018 року|Роман ГЛАДИШ

Патріарх політв’язнів

12:27 02 серпня 2018 року|Степан ГЕНИК. Професор

ЛОВЕЦЬ ГОЛОСУ

10:25 02 серпня 2018 року|Володимир КАЧКАН. Академік

Його надихали Олекса Довбуш і опришки

10:06 31 липня 2018 року|Володимир БАКАЛА. Старший науковий співробітник історико-меморіального музею Олекси Довбуша, член НСКУ

Мудрий керівник і наставник

14:59 26 липня 2018 року|Іван ГАВРИЛИШИН. Член Національної спілки журналістів України.

Талант до греки й латини

15:59 24 липня 2018 року|Дмитро ЮСИП

Романове життєствердження,

15:33 24 липня 2018 року|Василь ЛИЗАНЧУК

Бойові дороги нескореного

16:03 10 липня 2018 року|Іван КМЕТЮК

«Людина честі й благородних вчинків»

10:51 10 липня 2018 року|Михайло ПОСІЧАНСЬКИЙ