Людина:Пам`ять
23 листопада 2017 року.

Молимося за життя вічне великого майстра

Творчий шлях визначного фотомитця зі світовим іменем, уродженця прикарпатського села Новоселиці на Снятинщині, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, члена Національної спілки журналістів, правління Національної спілки фотохудожників України, президента видавничого підприємства «Світло й тінь», заслуженого діяча мистецтв України, почесного академіка Національної академії мистецтв, завідувача кафедри фотомистецтва Київського національного університету культури і мистецтв Василя Пилип’юка починався у Верховині, в редакції районної газети «Світанок» (тепер — «Верховинські вісті») на посаді фотокореспондента. 

Він полюбив гуцулів і Гуцульщину назавжди. Його мистецькі фотокартини усміхаються до світу багатющою колористикою автентичного мистецтва гуцульського світу і щирою та привітною душею горянина. Незабутніми залишилися спогади про перебування фотомитця навесні у нашому чарівному Гуцульському краї та проведення мистецьких студій на Верховинщині. Василь Васильович разом із 12 фотомитцями — студентами-практиками з Києва та Львова — створили понад 200 мистецьких фотосюжетів, які охопили величезну культурно-мистецьку, духовну палітру краю, гуцульські родини талановитих музикантів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. У фотооб’єктиві — неповторні в архітектурному плані духовні храми, музеї, пам’ятники і пам’ятні знаки. Дивовижні карпатські гори, таємничі вершини — і неземна краса довкола.

Ці фотосюжети увійдуть до культурологічної, презентаційної книжки про Верховинщину. Василь Васильович також готував до видання великий мистецький фотоальбом про Гуцульщину, про що він з великою гордістю розповідав у квітні цього року під час останньої прижиттєвої презентації фотовиставки та книги «Долею даровані зустрічі» в історико-краєзнавчому музеї «Гуцульщина» у Верховині. 

 А загалом треба нині згадати, що у творчому доробку В. Пилип’юка — більше двох тисяч художніх і документальних творів, фотоновел, значна частина яких увійшла до надбань світової мистецької культурологічної спадщини. Він — автор 113 мистецьких фотоальбомів. Його твори експонували на більш як 100 вітчизняних і міжнародних виставках.

Такого величезного мистецького надбання вистачило б на два-три життя. Та пан Василь як людина творчої вдачі і безмежного потенціалу працелюба зумів залишити для України і рідного народу такі велетенські безцінні скарби всього за неповні 68 років...

Верховинщина, Гуцульщина і вся Україна пам’ятатимуть про Вас, Василю Васильовичу, завжди. Ми молимося за життя вічне великого майстра фотомистецтва Василя Пилип’юка.

 

Зі скорботним словом від гуцулів Верховинщини — Іван ШКІНДЮК. Голова Верховинської районної ради.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Дивовижний світ Параски Горицвіт

10:40 05 грудня 2017 року|Іван Карп’як. Директор народного історико-краєзнавчого музею в с. Бортниках Тлумацького району, член НСКУ.

Прощально-сповідальний акорд

14:58 23 листопада 2017 року|Володимир КАЧКАН

Митець від Бога

14:53 21 листопада 2017 року|Дмитро ЮСИП

Хранителька полотняного літопису

07:51 16 листопада 2017 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Дві батьківщини Михайла Вороного

14:27 19 вересня 2017 року|Записала Любов ГРИНИШИН. Голова обласного суспільно-культурного товариства «Надсяння».

Друг «Дід»: Найкращі — на фронті...

14:16 12 вересня 2017 року|Роман ІВАСІВ

Ікона для фронту

13:35 07 вересня 2017 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Майстер світла і тіні

15:06 05 вересня 2017 року|Марія ВАЙНО. Член Національної спілки кінематографістів України, член Національної спілки письменників України.

На полі слова

13:53 31 серпня 2017 року|Михайло ПЕТРУНЯК

Ще раз про походження Івана Борковського

16:20 29 серпня 2017 року|Іван ДРАБЧУК
Модний верхній одяг тут https://2kolyory.com/women-clothing/outerwear/.