:Людина
09 жовтня 2018 року.

Книжне поле Яреми Гояна

Минуло дев’ять днів від часу відходу у вічність письменника і просвітителя

Не встигли ми потішитись новим письменницьким подвижництвом краянина – його майстерною шашкевичіаною («Маркіян Шашкевич. Апостол духа. Портрет»), як нараз опечалила наші серця і думи сумна вістка зі столиці: не стало Яреми Гояна.

Видатний український письменник-працелюб, знаний есеїст, літературний дослідник, видавець-просвітянин, автор багатющого унікального літературного доробку, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, уродженець рідного покутського Залуччя – таким знає його Україна і світ.

Ярема Гоян – то книжна скарбниця нашого краю. Це ж він ініціював відкриття і тривале опікування книгарнею «Веселка» у Снятині для популяризації видань відомого столичного видавництва, яке очолював.

Це ж він об’їздив у побратимстві з відомими митцями України покутські школи, дитячі садки, бібліотеки, обдаровуючи дітвору, учнівство, любителів рідного слова новинками високої літератури, до якої і сам був цілковито причетний.

Книжне поле Яреми Гояна, зігріте його щирістю і любов’ю, високим українством і громадянським поривом всякчас зорітиме на покутському небокрузі для нашого національно-духовного, морально-просвітницького утвердження і розвою.

Глибоке співчуття родині з приводу тяжкої втрати.

Нехай зоряні засвіти нашого письменника-просвітителя будуть завжди теплими та з вічною Божою ласкою.

Від просвітян Стефаникового краю – президії Снятинського районного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка: Мирослава Попадюка, Михайла Кишкана, Ольги Стрипчук, Романа Касіяна, Володимира Карого.

Свої співчуття приєднали родина Касіянів, літератори й журналісти краю, редколегії газети «Снятинська вежа» та журналу «Снятин».


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

...І стихія гуцульського характеру

15:51 02 жовтня 2018 року|Василь БАБІЙ

Cпершу бачила перед собою людей...

15:50 02 жовтня 2018 року|Ігор ГОЛИНСЬКИЙ

Світло його душі

10:15 27 вересня 2018 року|Володимир ЛИС. Викладач Лебединського педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка, композитор.

Степан Пушик: погляд із вічності

15:49 20 вересня 2018 року|Ольга СЛОНЬОВСЬКА

МИТЕЦЬ, А ОТЖЕ — ПАТРІОТ

16:33 28 серпня 2018 року|Олександр ЮНІН. Директор Музею-майстерні І. П. Кавалерідзе.

Запам’яталися його добрі справи

13:20 21 серпня 2018 року|Василь ТИМКІВ. Голова Ради ІФОО УТОПІК, кандидат наук з державного управління.

Василь НАЗАРЧУК: Мене завжди вабила свобода

12:32 02 серпня 2018 року|Роман ГЛАДИШ

Патріарх політв’язнів

12:27 02 серпня 2018 року|Степан ГЕНИК. Професор

ЛОВЕЦЬ ГОЛОСУ

10:25 02 серпня 2018 року|Володимир КАЧКАН. Академік

Його надихали Олекса Довбуш і опришки

10:06 31 липня 2018 року|Володимир БАКАЛА. Старший науковий співробітник історико-меморіального музею Олекси Довбуша, член НСКУ