:Людина
09 жовтня 2018 року.

Книжне поле Яреми Гояна

Минуло дев’ять днів від часу відходу у вічність письменника і просвітителя

Не встигли ми потішитись новим письменницьким подвижництвом краянина – його майстерною шашкевичіаною («Маркіян Шашкевич. Апостол духа. Портрет»), як нараз опечалила наші серця і думи сумна вістка зі столиці: не стало Яреми Гояна.

Видатний український письменник-працелюб, знаний есеїст, літературний дослідник, видавець-просвітянин, автор багатющого унікального літературного доробку, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, уродженець рідного покутського Залуччя – таким знає його Україна і світ.

Ярема Гоян – то книжна скарбниця нашого краю. Це ж він ініціював відкриття і тривале опікування книгарнею «Веселка» у Снятині для популяризації видань відомого столичного видавництва, яке очолював.

Це ж він об’їздив у побратимстві з відомими митцями України покутські школи, дитячі садки, бібліотеки, обдаровуючи дітвору, учнівство, любителів рідного слова новинками високої літератури, до якої і сам був цілковито причетний.

Книжне поле Яреми Гояна, зігріте його щирістю і любов’ю, високим українством і громадянським поривом всякчас зорітиме на покутському небокрузі для нашого національно-духовного, морально-просвітницького утвердження і розвою.

Глибоке співчуття родині з приводу тяжкої втрати.

Нехай зоряні засвіти нашого письменника-просвітителя будуть завжди теплими та з вічною Божою ласкою.

Від просвітян Стефаникового краю – президії Снятинського районного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка: Мирослава Попадюка, Михайла Кишкана, Ольги Стрипчук, Романа Касіяна, Володимира Карого.

Свої співчуття приєднали родина Касіянів, літератори й журналісти краю, редколегії газети «Снятинська вежа» та журналу «Снятин».


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Лікувати зсередини

11:59 13 грудня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Поборник «історії Нашої»

14:46 06 грудня 2018 року|Роман ГЛАДИШ

Кредо Мирослави Олексин

10:00 15 листопада 2018 року|Михайло МИЦУС

«Принцеса» з Чернева

10:01 08 листопада 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

«Бандерівський стандарт»

13:10 25 жовтня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

...І стихія гуцульського характеру

15:51 02 жовтня 2018 року|Василь БАБІЙ

Cпершу бачила перед собою людей...

15:50 02 жовтня 2018 року|Ігор ГОЛИНСЬКИЙ

Світло його душі

10:15 27 вересня 2018 року|Володимир ЛИС. Викладач Лебединського педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка, композитор.

Степан Пушик: погляд із вічності

15:49 20 вересня 2018 року|Ольга СЛОНЬОВСЬКА

МИТЕЦЬ, А ОТЖЕ — ПАТРІОТ

16:33 28 серпня 2018 року|Олександр ЮНІН. Директор Музею-майстерні І. П. Кавалерідзе.