:Економіка
27 лютого 2018 року.

Заради пожвавлення в економіці

Низку важливих для громадян України питань розглянув на своїх недавніх засіданнях Комітет Верховної Ради з питань банківської діяльності та фінансової політики, який очолює народний депутат від Прикарпаття Михайло Довбенко. Зокрема рекомендував підтримати у першому читанні оновлену версію законопроекту (ЗП) про страхування відповідальності власників транспортних засобів (так звана «автоцивілка»). Цей документ передбачає прискорення процесу виплати відшкодування потерпілим в ДТП, збільшення суми страхового відшкодування, посилення гарантійної функції Моторного бюро щодо виплат відшкодування споживачам збанкрутілих страхових компаній. Також на законодавчому рівні ЗП пропонує ввести систему «прямого врегулювання збитків», яка значно спрощує процедуру звернення потерпілих за отриманням страхового відшкодування та вводить повноцінно електронний протокол в межах світового та європейського тренду до розвитку «цифрової економіки».

Ще одним питанням став розгляд ЗП про впровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення, яка являє собою одну з найбільш важливих та комплексних реформ в українській економіці. А з участю керівників Міністерства фінансів та НБУ було детально обговорено стратегію роботи держави зі своїми банками. Як зазначив М. Довбенко, держава нині контролює фактично 60 відсотків банківської сфери, однак не має належного кредитного портфеля. Що планує робити уряд у цій ситуації? Власне про це і йшла мова. Адже без врегулювання такого важливого питання неможливі відновлення української економіки та її нормальний розвиток. Пан Михайло також акцентував на необхідності створення ефективних інструментів роботи з державними банками, які мали б заробляти більше коштів для держави з одного боку, і зменшення державної частки власності у банківській сфері, з другого, оскільки держава є вкрай неефективним власником, що підтверджує постійна потреба щороку збільшувати капітал банків за рахунок Держбюджетуѕ Ці й інші пропозиції, що надійшли в процесі обговорення, комітет подав до Мінфіну, щоб їх врахували в підготовці стратегії державних банків задля найефективнішого захисту інтересів українців як кінцевих власників державних фінансово-кредитних установ.

М. Довбенко провів кілька зустрічей з міжнародними експертами з проекту USAID, на яких обговорили перспективи підтримки у парламенті двох спільно підготовлених важливих законопроектів. Перший з них — оновлений закон про кредитні спілки, який унормовує їхню діяльність та сприяє підтримці ними невеликих підприємств, зокрема фермерських господарств, та сільського населення в тих районах, де не розвинена банківська мережа. Другим є законопроект про лізинг, спрямований на стимулювання оновлення вітчизняними підприємствами виробничих потужностей та придбання нової техніки — насамперед сільськогосподарської та будівельної. Обидва документи актуальні у ключі державної політики розвитку агросектора та в межах масштабної програми відновлення доріг.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Можлива катастрофа?

14:55 15 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Профілактика в реформу не вписалася

14:38 08 листопада 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Без лічильника – утроє дорожче

17:08 07 листопада 2018 року|О. Б.

Банківські послуги – on line

17:07 07 листопада 2018 року|О. Б.

Фінансування лікарняних – по-новому

17:01 07 листопада 2018 року

Чудеса словесної еквілібристики

16:59 07 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Де обіцяний газ власного видобутку?

15:04 01 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Вирок чи виклик?

14:30 01 листопада 2018 року|Олег БАСОК