:Економіка
25 жовтня 2018 року.

Українців заохочують пильнувати за сусідами

та доповідати органам соцзахисту

О. Б.

Міністерство соціальної політики запустило в роботу «гарячу телефонну лінію» для скарг про незаконне отримання субсидій іншими громадянами на оплату житлово-комунальних послуг або іншої державної допомоги. Про таке нововведення на брифінгу наприкінці минулого тижня заявив генеральний директор директорату сім’ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

«Нам потрібно налагодити зворотний зв’язок. У цьому місяці у нас відкрито, вперше в державі, «гарячу телефонну лінію», куди можна поскаржитися, надати інформацію про неправомірне отримання соціальної підтримки», – повідомив він.

За словами чиновника, аналогічні «гарячі лінії» успішно діють у більшості країн Європи. «Впровадження такої лінії, яка діє в робочі години, дає кожному громадянинові, котрий має інформацію, що хтось незаконно отримує державну соціальну допомогу, будь-яку, або що до нього застосовувалися заходи з боку органів соцзахисту населення, органів соцпідтримки, які не відповідають нормам законодавства, можливість донести цю інформацію», – сказав В. Музиченко. Після отримання цієї інформації проводитимуть перевірки відповідних даних.

Причиною такої новації у Мінсоцполітики називають те, що нині через недосконалу систему соціального інспектування та контролю з боку держави за використанням бюджетних грошей втрачається велика сума коштів.

В. Музиченко повідомив, що, за даними соціологічного дослідження, яке проводив в Україні Світовий банк, приблизно 70% громадян нетерпимо ставляться до тих, хто отримує соціальну допомогу незаконно.

Він повідомив номер «гарячої лінії» – 0800502757, а також нагадав, що діє онлайн-реєстр отримувачів субсидії – subsidii.ioc.gov.ua, який дозволяє за адресою подивитися, чи отримує допомогу той, хто там зареєстрований. При цьому в реєстрі не відображають інші дані мешканців.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Профілактика в реформу не вписалася

14:38 08 листопада 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Без лічильника – утроє дорожче

17:08 07 листопада 2018 року|О. Б.

Банківські послуги – on line

17:07 07 листопада 2018 року|О. Б.

Фінансування лікарняних – по-новому

17:01 07 листопада 2018 року

Чудеса словесної еквілібристики

16:59 07 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Де обіцяний газ власного видобутку?

15:04 01 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Вирок чи виклик?

14:30 01 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Система продемонструвала недоліки і неточності

14:43 25 жовтня 2018 року|Олег БАСОК