:Економіка
09 листопада 2017 року.

Траншу не буде?

О. Б.

На початку листопада стало остаточно відомо про те, що чергового, п’ятого числом, траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду 

Україні цього року не бачити. Зокрема, представник Фонду зазначив: аби програму фінансування було продовжено, Україна повинна забезпечити стійкість пенсійної системи в результаті реформи, прийняти нове законодавство про приватизацію, змінити ціни на газ відповідно до узгоджених умов, а також створити антикорупційний суд.

Наразі, за повідомленнями ЗМІ, МВФ продовжує вивчати прийняту Верховною Радою пенсійну реформу щодо її відповідності цілям програми співпраці з Україною. Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман на форумі в Києві. «Закон про пенсійну реформу вже ухвалено, але ми все ще його вивчаємо, щоб зрозуміти, наскільки він відповідає цілям програми, які було встановлено», — сказав представник МВФ. 

Наскільки це важливо для країни — можна зробити висновок із нещодавнього повідомлення Національного банку України. Зокрема про те, що протягом наступних чотирьох років Україна щорічно повинна виплачувати близько семи мільярдів доларів для погашення та обслуговування державного та квазідержавного боргу. Між іншим, за нинішнім офіційним курсом НБУ це близько 189 млрд. грн., або сума, котра більша за витрати на оборону та забезпечення пенсіонерів в Україні.

Тож, як заявляють у НБУ, співпраця з МВФ є критично важливою для країни, адже уже неодноразово Нацбанк заявляв, що виплати за зовнішнім боргом у наступні кілька років є значними та такими, які важко здійнити без підтримки МВФ. 

Важливо також і те, що МВФ оцінив втрати України від корупції. За словами Йоста Люнгмана,  Україна втрачає близько 2% економічного зростання щороку внаслідок корупції.  

«За нашими підрахунками, корупція в Україні щорічно призводить до втрати близько 2% економічного зростання», — сказав Люнгман. За його словами, усунення корупції є одним із першочергових завдань, виконання якого дасть змогу значно прискорити зростання ВВП у країні. Як повідомляють ЗМІ, МВФ наполягає на створенні антикорупційного суду в Україні, а також демонстрації конкретних результатів у боротьбі з корупцією для продовження програми кредитування. Світовий банк і Міжнародний валютний фонд прогнозують зростання ВВП України в 2017 році на 2%. У 2016-му ВВП України зріс на 2,3%, при цьому зростання було зафіксовано вперше за останні 4 роки. У грошовому виразі 2% ВВП України становить понад 2 млрд. дол. США.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

З початку року – майже 400 млн. боргів

10:51 12 жовтня 2018 року|О. Б.

Рекорд газовиків

10:49 12 жовтня 2018 року|О. Б.

Олімпіада нафтовиків

14:28 11 жовтня 2018 року|Михайло МИЦУС

«Карпати» освоїли комплектуючі для «Skoda Rapid»

14:09 11 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

Урядова прокрастинація,

15:14 04 жовтня 2018 року|Олег БАСОК, «Галичина»

«SAP 90» запрацювала

15:30 02 жовтня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Воюємо з агресором і... торгуємо з ним

15:29 02 жовтня 2018 року|Олег БАСОК

Що гальмує нафтогазову галузь?

15:54 25 вересня 2018 року|М. П.