:Економіка
09 листопада 2017 року.

Траншу не буде?

О. Б.

На початку листопада стало остаточно відомо про те, що чергового, п’ятого числом, траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду 

Україні цього року не бачити. Зокрема, представник Фонду зазначив: аби програму фінансування було продовжено, Україна повинна забезпечити стійкість пенсійної системи в результаті реформи, прийняти нове законодавство про приватизацію, змінити ціни на газ відповідно до узгоджених умов, а також створити антикорупційний суд.

Наразі, за повідомленнями ЗМІ, МВФ продовжує вивчати прийняту Верховною Радою пенсійну реформу щодо її відповідності цілям програми співпраці з Україною. Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман на форумі в Києві. «Закон про пенсійну реформу вже ухвалено, але ми все ще його вивчаємо, щоб зрозуміти, наскільки він відповідає цілям програми, які було встановлено», — сказав представник МВФ. 

Наскільки це важливо для країни — можна зробити висновок із нещодавнього повідомлення Національного банку України. Зокрема про те, що протягом наступних чотирьох років Україна щорічно повинна виплачувати близько семи мільярдів доларів для погашення та обслуговування державного та квазідержавного боргу. Між іншим, за нинішнім офіційним курсом НБУ це близько 189 млрд. грн., або сума, котра більша за витрати на оборону та забезпечення пенсіонерів в Україні.

Тож, як заявляють у НБУ, співпраця з МВФ є критично важливою для країни, адже уже неодноразово Нацбанк заявляв, що виплати за зовнішнім боргом у наступні кілька років є значними та такими, які важко здійнити без підтримки МВФ. 

Важливо також і те, що МВФ оцінив втрати України від корупції. За словами Йоста Люнгмана,  Україна втрачає близько 2% економічного зростання щороку внаслідок корупції.  

«За нашими підрахунками, корупція в Україні щорічно призводить до втрати близько 2% економічного зростання», — сказав Люнгман. За його словами, усунення корупції є одним із першочергових завдань, виконання якого дасть змогу значно прискорити зростання ВВП у країні. Як повідомляють ЗМІ, МВФ наполягає на створенні антикорупційного суду в Україні, а також демонстрації конкретних результатів у боротьбі з корупцією для продовження програми кредитування. Світовий банк і Міжнародний валютний фонд прогнозують зростання ВВП України в 2017 році на 2%. У 2016-му ВВП України зріс на 2,3%, при цьому зростання було зафіксовано вперше за останні 4 роки. У грошовому виразі 2% ВВП України становить понад 2 млрд. дол. США.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Зерновий лідер

09:31 16 листопада 2017 року

Інкубатор ідей

08:42 16 листопада 2017 року|Записав Василь МОРОЗ

Зарплатні пріоритети Прикарпаття

14:19 14 листопада 2017 року|О. Б.

Газовий фронт України,

14:11 14 листопада 2017 року|Олег БАСОК

Стартував «Унібрук»

14:08 09 листопада 2017 року|Наш кор.

Споживачі — однакові, лічильники — різні

14:02 09 листопада 2017 року|Олег БАСОК

Делегація конгресу — у Музеї нафтопромислів Галичини

12:11 09 листопада 2017 року|Наталія ШТОГРИН. інженер НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Під брендом відкритості

14:39 02 листопада 2017 року|Марта ШЕПТАК

Обіцяла «СТЕК»: тепло дам...

10:49 31 жовтня 2017 року|Олег БАСОК