:Економіка
01 листопада 2018 року.

Тарифи на тепло в Івано-Франківську завищені?

О. Б.

Оксана Кривенко, голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, у «Facebook» повідомила про те, що органи місцевого самоврядування в окремих регіонах України безпідставно підвищували тарифи на тепло, у деяких містах – на понад 70%. За її поясненням, це стало зрозуміло після моніторингу стану регулювання тарифів на тепло органами місцевого самоврядування.

«Незважаючи на власні обіцянки знизити тарифи на тепло при стабільних цінах на газ, місцева влада протягом 2017–2018 років їх підвищувала», – написала Кривенко. Згідно з даними, які оприлюднила голова НКРЕКП, в окремих регіонах органи місцевого самоврядування безпричинно збільшили тарифи на тепло на 50%. За інформацією прес-служби Нацкомісії, оприлюдненій у «Facebook», така ситуація найбільш виражена в окремих населених пунктах Київської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Вінницької і Полтавської областей, а також у містах Луцьку, Житомирі, Івано-Франківську та Тернополі.

«Наприклад, різниця між середньозваженим тарифом ліцензіатів НКРЕКП на теплову енергію для населення та тарифами, встановленими органами місцевого самоврядування міста Слов’янська та Івано-Франківська, становить 70,3% та 41% відповідно», – зазначили у відомстві.

Наразі до НКРЕКП надходять численні звернення органів місцевого самоврядування всіх рівнів з офіційними заявами, зокрема щодо введення мораторію на підвищення тарифів на теплову енергію та комунальні послуги. У Нацкомісії такі дії називають незрозумілими, оскільки перед цим –протягом останніх трьох місяців – до НКРЕКП масово надходили звернення щодо критичного фінансово-економічного становища підприємств теплоенергетики, спричиненого «некомпетентними діями НКРЕКП щодо встановлення економічно необррунтованих тарифів», та з вимогами вирішити питання щодо відшкодування різниці в тарифах.

«Окремі звернення мають суто заполітизований, некомпетентний, упереджений та необ’єктивний характер», – вважають у НКРЕКП і наводять приклади того, коли представники місцевої влади спершу закликали Нацкомісію ввести мораторій, а потім самі ж підвищували тарифи на тепло. 


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Профілактика в реформу не вписалася

14:38 08 листопада 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Без лічильника – утроє дорожче

17:08 07 листопада 2018 року|О. Б.

Банківські послуги – on line

17:07 07 листопада 2018 року|О. Б.

Фінансування лікарняних – по-новому

17:01 07 листопада 2018 року

Чудеса словесної еквілібристики

16:59 07 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Де обіцяний газ власного видобутку?

15:04 01 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Вирок чи виклик?

14:30 01 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Система продемонструвала недоліки і неточності

14:43 25 жовтня 2018 року|Олег БАСОК