:Економіка
09 листопада 2017 року.

Споживачі — однакові, лічильники — різні

Олег БАСОК

За повідомленням прес-служби ПАТ «Івано-Франківськгаз», підприємство нині завершує останній етап реалізації програми безплатного встановлення лічильників газу. До кінця року газовики планують встановити 8 050 приладів обліку. Наразі лічильниками вже забезпечено 98% споживачів Івано-Франківщини.

Монтаж лічильників відбувається згідно із Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», котрим передбачено встановлення лічильників усім домогосподарствам до кінця 2017 року. Встановлення безплатних лічильників здійснюють відповідно до сформованих графіків. Нинішнього року ними оснащують помешкання, в яких встановлено тільки газові плити. Найбільшу кількість лічильників необхідно встановити в Івано-Франківську — 5 100 шт., у Калуші — 2 580 та в Галичі — 370 шт.

«Складність монтажу приладів полягає в тому, що інколи в одному будинку потрібно встановити всього декілька лічильників. Однак для забезпечення кількох споживачів засобами обліку припинити газопостачання потрібно на всіх стояках, де встановлюють лічильники. Відповідно відновлення постачання блакитного палива, з метою запобігання витокам газу, можливе лише тоді, коли всі споживачі вдома, незалежно, чи в їхньому помешканні встановлювали лічильник, чи ні», — розповів головний інженер ПАТ «івано-Франківськгаз» Андрій Витрикуш.

Окрім того, наголошують у газорозподільній компанії, через розпорошеність помешкань, в яких необхідно встановити лічильники, працівники підрядної організації, які безпосередньо виконують монтаж, не завжди можуть у визначений час здійснити всі потрібні роботи. Тому просять споживачів з розумінням поставитися до ситуації, що склалася.  

Власникам квартир, які з певних причин не були вдома того дня, коли в їхніх будинках встановлювали прилади обліку, потрібно звернутися у відділення газового господарства з письмовою заявою на встановлення лічильника.

Принагідно нагадаємо, що ще наприкінці минулого року «Івано-Франківськгаз» встановив  будинкові вузли обліку газу на ті будинки, де понад 20 відсотків споживачів ще не мають приладів обліку. За словами посадовців газорозподільної організації, причиною такого кроку було те, що фінансові затрати на будинкові лічильники є набагато нижчими, ніж при встановленні індивідуальних приладів обліку в кожну квартиру. 

Відповідно до інвестпрограми на 2016 рік, затвердженої державним регулятором — НКРЕКП, на Прикарпатті було передбачено встановити 163 будинкові лічильники газу — в Івано-Франківську, Бурштині і Калуші. На всі ці потреби відповідно до плану газорозподільної компанії витратили близько 6 млн. грн.

Втім, нинішня ситуація, коли значній частині абонентів таки встановлюють індивідуальні прилади обліку газу, нагадує і про інше. Зокрема, про те, що всі споживачі сплачували за газ однакову ціну, але одним із них вирішили встановити «колективні» будинкові лічильники, бо так вигідніше газопостачальникам, а іншим, як і належить, індивідуальні. Так, можна погоджуватись з аргументами газовиків, що при встановленні індивідуальних лічильників у кожну квартиру, котрі нині обладнані будинковими лічильниками, це обійшлося б їм у 18 млн. грн. проти реально витрачених 6 млн., але ж як бути у цій ситуації із однаковим ставленням до всіх абонентів? Знаю, що протягом останніх років газовики часто ігнорували звернення мешканців щодо встановлення безплатного лічильника. Нині ж значну частину споживачів зробили заручниками «колективної відповідальності» через виставлення рахунків з огляду на показники будинкового приладу обліку. і це, ще раз наголосимо, за умови, що споживачі сплачували однакові кошти за спожитий газ, частина з яких ішла на фінансування інвестпрограми газорозподільної компанії. Хоча, як виглядає, питання справедливості тих чи інших рішень органів влади чи навіть звичайних постачальників послуг нині не належить до пріоритетів в Україні.

Мені подобаєтьсяіншого користувача це сподобалося


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

З початку року – майже 400 млн. боргів

10:51 12 жовтня 2018 року|О. Б.

Рекорд газовиків

10:49 12 жовтня 2018 року|О. Б.

Олімпіада нафтовиків

14:28 11 жовтня 2018 року|Михайло МИЦУС

«Карпати» освоїли комплектуючі для «Skoda Rapid»

14:09 11 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

Урядова прокрастинація,

15:14 04 жовтня 2018 року|Олег БАСОК, «Галичина»

«SAP 90» запрацювала

15:30 02 жовтня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Воюємо з агресором і... торгуємо з ним

15:29 02 жовтня 2018 року|Олег БАСОК

Що гальмує нафтогазову галузь?

15:54 25 вересня 2018 року|М. П.