:Економіка
11 січня 2018 року.

«Рекомендований платіж» — необов’язковий

Олег БАСОК

Здається, свого часу першими таку практику впровадили  обленерго, котрі, виставляючи рахунки за надані послуги з енергопостачання, включили до них окремим рядком «очікуваний платіж», розрахований за показниками попередніх періодів. Зрештою, українці швидко розібрались у тому, що платити наперед — зовсім не обов’язково. 

Згодом подібну до цієї практику запровадив і «Укртелеком», котрий також у платіжки вносить аванс на наступний період. і ось недавно схожою новацією здивували і газзбути, котрі почали включати у рахунки «рекомендований платіж». Як і все нове, це спочатку викликало подив. Та, видається, ми уже звикли спокійно реагувати на всілякі зміни в оплаті за житлово-комунальні послуги. Однак авторові цих рядків довелось вислухати кілька обурених споживачів, котрі не були згідні платити за газ наперед. 

Втім, цього разу досить швидко зреагували відразу кілька інституцій. Спочатку НАК «Нафтогаз України» через свою прес-службу надала роз’яснення з приводу цієї ситуації. «Ще раз — про «рекомендовані платежі» за газ на наступний місяць: включати його у платіжки — власна ініціатива приватних посередників — «збутів»,  яким ми зобов’язані продавати газ. Споживач не зобов’язаний робити цю передоплату», — наголосили у «Нафтогазі». Крім того, тут підкреслили і те, що несплата за «рекомендованим платежем» не може розглядатись як заборгованість і не є підставою для припинення газопостачання. 

Подібну до цієї позицію зайняла і Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг. «Рекомендовані платежі», які деякі постачальники природного газу включають у платіжні документи, не є обов’язковими до сплати.

НКРЕКП також звертає увагу споживачів на такі аспекти: «рекомендований платіж» не може бути відображений як заборгованість за спожитий природний газ; несплата «рекомендованого платежу» не є підставою для вживання заходів щодо припинення газопостачання побутових споживачів. 

НКРЕКП закликала побутових споживачів з метою уникнення спірних ситуацій за обсягом спожитого природного газу передавати дані про споживання через «особистий кабінет» в мережі інтернет, телефоном, через мобільні пристрої тощо.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Дорожчає все?

14:13 22 лютого 2018 року|Олег БАСОК

Епізоотична ситуація — під контролем

14:11 22 лютого 2018 року|Олег БАСОК

Перевірки відбуватимуться без попереджень

16:01 20 лютого 2018 року|Олег БАСОК

Мільйони від «Мрії»

11:41 15 лютого 2018 року|Ірина ПИСКУР

Ера бізнесу без перевірок завершується?

12:14 13 лютого 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Загати на молочних ріках

13:07 08 лютого 2018 року|Олег БАСОК

... І для оборони

13:03 08 лютого 2018 року|За інформацією прес-служби державного концерну «Укроборонпром»

Ціна грошей

12:56 06 лютого 2018 року|Олег БАСОК

Підбереж не проти «сонячного енергопарку»

14:56 01 лютого 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН