Економіка:Ситуація
21 грудня 2017 року.

Привид «ДністроГЕСу»

Останнім часом інформаційний простір України вкотре починає лихоманити з приводу будівництва каскаду міні-ГЕС у верхів’ях Дністра. Як з’ясовується, ініціатори й потенційні виконавці такої «будови віку» — ПАТ «Укргідроенерго» як найбільша гідрогенеруюча компанія, засновником якої виступає Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Українська енергетична асоціація тощо, отримавши торік відсіч від екологічної громадськості, притихли було лише на деякий час. Крадькома вони й далі просувають свої наміри. Втім, уже й не дуже потай. Скажімо, з’явилася інформація, що на Тернопіллі, де площа затоплення прибережних зон Дністра внаслідок спорудження ГЕС може сягнути за 300 тисяч гектарів, натхненники «ДністроГЕСу» ініціюють громадські слухання в селах. 

Більше про це йдеться в матеріалі «Як убивають Дністер», опублікованому днями на texty.org.ua. Це ррунтовне журналістське розслідування, проведене за підтримки міжнародної мережі журналістів-розслідувачів «N-vestgate». Його автори — не лише громадяни України (текст — Любові Величко, графіка — Надії Кельм), а й іліє Гулька (фото) з Молдови. Участь у цій роботі журналіста з сусідньої країни — не випадкова. Як випливає з тієї публікації, офіційний Кишинів не дуже й протестує проти втілення в життя задумів українських гідроенергетиків, хоча «ДністроГЕС» матиме негативні екологічні наслідки й для сотень тисяч молдован. 

Втім, що казати про Кишинів, якщо й на Західній Україні маємо «п’яту колону» «Укргідроенерго». Якщо Тернопільська й Івано-Франківська обласні ради вже давно ухвалили рішення заборонити будівництво каскаду ГЕС на території своїх регіонів, то «Чернівецька — зволікає», пишуть журналісти-розслідувачі на шпальтах названого інтернет-видання. Однак ширше про це читайте в «Галичині» надалі. Наразі ж  детальніше про історію  «ДністроГЕСу» та про позицію міністра екології Остапа Семерака з цього приводу — на стор. 6 під рубрикою «Прикарпаття екологічне».


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Дорожчає все?

14:13 22 лютого 2018 року|Олег БАСОК

Епізоотична ситуація — під контролем

14:11 22 лютого 2018 року|Олег БАСОК

Перевірки відбуватимуться без попереджень

16:01 20 лютого 2018 року|Олег БАСОК

Мільйони від «Мрії»

11:41 15 лютого 2018 року|Ірина ПИСКУР

Ера бізнесу без перевірок завершується?

12:14 13 лютого 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Загати на молочних ріках

13:07 08 лютого 2018 року|Олег БАСОК

... І для оборони

13:03 08 лютого 2018 року|За інформацією прес-служби державного концерну «Укроборонпром»

Ціна грошей

12:56 06 лютого 2018 року|Олег БАСОК

Підбереж не проти «сонячного енергопарку»

14:56 01 лютого 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН