:Економіка
08 березня 2018 року.

«Мрія» готується до посівної

Ірина ПИСКУР

Початок цьогорічної весни здивував багатьох своїми снігами та морозами. Однак аграрії навіть за таких умов не втрачають пильності та готуються до весняної посівної кампанії заздалегідь. Зокрема, триває інтенсивна підготовка до початку сезону польових робіт і в агрохолдингу «Мрія». Компанія цілковито готова до посівної, має нову сучасну техніку, насіння, добрива та засоби захисту рослин — все для того, щоб засіяти вчасно й ефективно та виростити багатий урожай і віддячити своїм пайовикам за довіру доброякісним зерном. Приміром, на полях компанії у Чернівецькій області вже розпочали внесення мінеральних добрив під озиму пшеницю.

Загальна площа під посівами у «Мрії» 2018-го становитиме близько 150 тис. га. Ключовими культурами для компанії є традиційно такі: озима пшениця (25,5 тис. га), соя (25,7 тис.), озимий ріпак (18,1 тис.), кукурудза (15 тис. га) і соняшник (33,9 тис. га). Вирощуватиме агрохолдинг також ярі ячмінь та ріпак, щоб навантаження на техніку й елеватори компанії було оптимальним. Цим пояснюється і скорочення площі під кукурудзою із 24 тис. га до 15 тис. Адже незважаючи на її високу планову прибутковість, культура досить затратна в плані сушіння на елеваторах: через затяжний дощовий осінній період зерно надходить на елеватори холдингу із високим рівнем вологості.

А от площі під цукровими буряками цього року «Мрія» збільшить удвоє — до 7,3 тис. га в Тернопільській і Хмельницькій областях. Операційний директор компанії «Мрія Агрохолдинг» Андрій Григоров так коментує тенденцію до збільшення площі посівів цієї культури: «Торік ми вперше після дефолту посіяли солодкі корені на Тернопіллі в рамках контракту з місцевим цукровим заводом, і результат нас задовольнив — за планової врожайності 40 тонн з гектара ми отримали 48 тонн у заліковій вазі. Тож 2020-го агрохолдинг планує засіяти буряками вже 20 тис. га».

Також з нового сезону «Мрія» планує поступово відходити від вирощування культур за мінімальною технологією сlearfield і переходить до вирощування за класичними технологіями, що свідчить про підвищення культури землеробства. Це стало можливим у тому числі завдяки істотному збільшенню парку техніки.

«Агрохолдинг уже встиг зарекомендувати себе як одна з найбільш інноваційних компаній у сільськогосподарському секторі. Ще торік тут успішно впровадили власну розробку — проект «Планшет агронома», який дасть змогу агрономам компанії отримувати доступ до інтерактивної мапи полів навіть без підключення до інтернету та цілковито відмовитись від паперової звітності. «інновації для нас — це те, що дозволяє «Мрії» не лише бути у тренді, а й значно оптимізує ресурси, враховуючи становище компанії після дефолту, і спрощує виконання поставлених завдань», — підкреслює А. Григоров. Тож у планах інновацій агрохолдингу на цей рік — не лише і надалі вдосконалювати «Планшет агронома», додаючи в нього нові функції, а й розробити також «Планшет інженера» для технічної служби «Мрії».

На початку року в компанії створено спеціальне управління агрономічної експертизи, яке буде шукати, відбирати і тестувати, а потім впроваджувати найкращі світові практики у виробничі процеси. Нині ж управління працює над тим, щоб у «Мрії» найближчим часом з’явилася власна лабораторія для аналізу ррунтів і новий безпілотний літальний апарат, що дасть можливість отримувати власну, максимально доброякісну інформацію про посіви.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Рік доброякісних змін

13:40 06 грудня 2018 року|Ірина ПИСКУР

Вгору сходами, які ведуть донизу

15:51 29 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Три етапи монетизації субсидій

15:02 27 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Загрози для гривні

15:10 22 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Ще раз – про газ,

15:07 22 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Кабмінівський фейк?

14:58 22 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Можлива катастрофа?

14:55 15 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Профілактика в реформу не вписалася

14:38 08 листопада 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Без лічильника – утроє дорожче

17:08 07 листопада 2018 року|О. Б.

Банківські послуги – on line

17:07 07 листопада 2018 року|О. Б.