:Економіка
12 квітня 2018 року.

Яремчанські векселі

О. Б.

Як повідомили недавно у ФГВФО — Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (нагадаємо, що це саме та структура, котра виплачує кошти вкладникам збанкрутілих банків та займається реалізацією їхнього майна), з’явились нові схеми, за допомогою яких намагаються обдурити громадян. 

Зокрема, Фонд гарантування застерігає клієнтів неплатоспроможних банків від співпраці з третіми особами, які пропонують сумнівні з точки зору чинного законодавства послуги. Йдеться про нову шахрайську схему, яку реалізовують за допомогою векселів. Ключовою фігурою цієї оборудки, як повідомляють у ФГВФО, виступає обслуговуючий кооператив, зареєстрований в Яремчі. У результаті реалізації схеми позичальники стають держателем векселя, яким, за словами авторів схеми, можуть погасити свої боргові зобов’язання перед неплатоспроможними банками.

Відповідно до чинного законодавства, вексель є платіжним розрахунковим засобом. Однак Фонд гарантування наголошує на тому, що умова про проведення розрахунків із застосуванням векселів обов’язково має бути відображена у відповідному договорі. У кредитних договорах, які укладались між фізичними особами та банками, котрі на сьогодні є в управлінні Фонду гарантування, такої умови не передбачено.

інша схема спрямована на кредиторів неплатоспроможних банків. Їм пропонують стати учасниками оборудки, в результаті якої в рахунок задоволення кредиторських вимог передають частину майна неплатоспроможного банку. Як гарантія, надається відповідне фальшиве повідомлення, підписане нібито посадовими особами Фонду гарантування. Як наголошують у ФГВФО, вони ніколи не здійснюють розрахунки майном неплатоспроможних банків, оскільки це суперечить вимогам Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Фонд гарантування закликає тих, кому треті особи пропонують сумнівні з точки зору законності послуги, повідомляти про ці факти до департаменту розслідування протиправних діянь ФГВФО.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Що таке фінансова свобода?

10:21 23 квітня 2018 року

Сам на сам із постачальниками,

14:00 12 квітня 2018 року|Олег БАСОК

Газотранспортники шкодуються на збитки

12:58 05 квітня 2018 року|Олег БАСОК

Стежимо за «індексом вареника»

12:57 05 квітня 2018 року|Олег БАСОК

Бюджетні гроші... для терористів?

09:55 05 квітня 2018 року|Олег БАСОК

Ігри довкола газової ціни

11:55 03 квітня 2018 року|Олег БАСОК

Обіцянки на тлі кризи довіри

12:05 29 березня 2018 року|Олег БАСОК