Економіка:Актуально
12 вересня 2015 року.

ГПЗ демонструє зростання

Долинський газопереробний завод — провідне підприємство нафтогазової промисловості Прикарпаття

Ігор ЛАЗОРИШИН

Долинський газопереробний завод ПАТ «Укрнафта» (до 1967 року — газобензиновий завод), який торік відзначив півстолітній ювілей від часу введення в дію, призначений для переробки попутного газу, що добувають з надр одночасно з нафтою, у скраплений газ пропан — бутан та кубовий залишок. У складі Долинського ГПЗ, який сьогодні очолює Богдан Депутат, є Пасічнянське газопереробне виробництво у Надвірнянському районі, котре переробляє попутний нафтовий газ у цьому регіоні Прикарпаття, а також — Бориславський газопереробний завод на Львівщині, найстаріше в Україні підприємство із сучасним газопереробним обладнанням, високим рівнем технології та якості виготовленої продукції.

Напередодні Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України на Долинському газопереробному заводі, колектив якого налічує 644 фахівці, не лише згадали ветеранів праці та відзначили найкращих спеціалістів, а й підсумували роботу заводу за вісім місяців та проаналізували його основні техніко-економічні показники. Наприклад, за вісім місяців цього року порівняно з відповідним періодом минулого середньооблікова чисельність зайнятих на підприємстві зросла на 4,4%, а темпи приросту зарплати — на 15,9%. Звісно, зросли і суми платежів: до бюджету всіх рівнів — на 38,6%, зокрема до місцевого — на 27,3%. Долинський газопереробний завод не має ні бюджетної, ні зарплатної заборгованостей. За вісім місяців цього року підприємство виробило скрапленого газу на 11,9% більше порівняно з відповідним періодом торік і на 20,3% — вище запланованих показників. А перевиконання плану прийому поданого на підготовку газу від НГВУ становить 7,1%, підготовлено і передано в магістральний газопровід газу товарного горючого на 18,1% більше запланованих обсягів і т. д. У першому півріччі обсяги реалізації продукції виробництва сягнули 128,2%.
За наведеними цифрами і відсотками — злагоджена праця керівництва і всього колективу Долинського газопереробного заводу.
Богдан ДЕПУТАТ, директор Долинського ГПЗ:
— У переддень професійного свята — Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України я уклінно вітаю всіх, для кого цей день є важливим у житті. А передусім — ветеранів Долинського газопереробного заводу та їхні родини, щиро дякую колективу підприємства, який у нелегкі часи для нашої держави продемонстрував не лише виробниче подвижництво, а й глибокий громадянський патріотизм. Загалом від початку антитерористичної операції 11 наших заводчан було мобілізовано до лав захисників України, а В. Штурмак — слюсар-ремонтник технологічних установок дільниці переробки газу — і сьогодні перебуває у зоні бойових дій на передовій. До благодійного фонду «Майдан» міста Долини працівники і профспілкова організація нашого підприємства переказали 143 831 грн., а ще понад 100 тис. грн. зібрали для потреб АТО працівники заводу. Зокрема, в серпні ми переказали 3 777 грн. для будівництва фортифікаційних споруд у зоні АТО та для придбання військової форми захисникам України. До професійного свята кожен працівник заводу, який свого часу був мобілізований до війська, одержав матеріальну допомогу від підприємства по 3 тис. грн. і т. д. Наостанок зазначу, що енергонезалежність та енергобезпека України залежать безпосередньо від стабільності роботи нафтогазової галузі. Тож хотілося б, щоб державна політика була такою, яка сприяла б зростанню видобутку енергоресурсів, зокрема і на Прикарпатті.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Профілактика в реформу не вписалася

14:38 08 листопада 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Без лічильника – утроє дорожче

17:08 07 листопада 2018 року|О. Б.

Банківські послуги – on line

17:07 07 листопада 2018 року|О. Б.

Фінансування лікарняних – по-новому

17:01 07 листопада 2018 року

Чудеса словесної еквілібристики

16:59 07 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Де обіцяний газ власного видобутку?

15:04 01 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Вирок чи виклик?

14:30 01 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Система продемонструвала недоліки і неточності

14:43 25 жовтня 2018 року|Олег БАСОК