Економіка:Варто знати
07 листопада 2018 року.

Фінансування лікарняних – по-новому

Із 1 жовтня цього року набув чинності новий Порядок фінансування страхувальників (ПФС) для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління Фонду від 19.07.2018 року №12.
Порядок визначає механізм та умови фінансування страхувальників для надання за рахунок коштів Фонду: матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності; допомога з вагітності та пологів; допомога на поховання; допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання; виплата при переведенні на легшу, нижче оплачувану роботу; відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг. У разі настання у застрахованої особи страхового випадку на підставі протоколу комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства страхувальник нараховує суми матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок, яку необхідно подати до відділення Фонду за місцем перебування страхувальника не пізніше 5 робочих днів від дати прийняття комісією такого рішення.
Заяву-розрахунок страхувальник надає у паперовому вигляді особисто до відділення Фонду або надсилає в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Відділення Фонду протягом 10 робочих днів здійснює перевірку такої заяви-розрахунку та фінансування сум, зазначених у документі. Після надходження коштів на рахунок страхувальника останній здійснює виплату відповідного матеріального забезпечення та в місячний термін від дати виплати надсилає повідомлення про проведення виплат до відділення Фонду за встановленою формою. У разі відсутності інформації від страхувальника про проведення виплати протягом трьох місяців Фонд здійснює перевірку використання коштів страхувальником. Виплата матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду здійснюється шляхом переказу коштів на окремий рахунок страхувальника.
Чинний ПФС регламентує перехід до нового формату відносин зі страхувальниками, орієнтованого на спрощення, збільшення ефективності та мінімізацію перевірок. Для впровадження нових підходів до обслуговування страхувальників Фонд забезпечив приймання документів (заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів, звітності по використанню коштів) в електронному вигляді із застосуванням ЕЦП. Для цього страхувальники мають звернутись до відділень управління виконавчої дирекції Фонду за своїм місцем перебування для укладання відповідних договорів. Подання електронних документів надає страхувальнику право не подавати їх на паперових носіях.
Із 1 жовтня відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в області прийняли майже 2,5 тисячі заяв-розрахунків від страхувальників на виплату матеріального забезпечення на загальну суму понад 29 млн. грн.,  з них в електронному вигляді – близько  500 заяв-розрахунків на суму майже  7 млн. грн.
Роз’яснення щодо призначення матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, допомоги з вагітності та пологів, по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання, допомоги на поховання можна отримати у спеціалістів відділу страхових виплат та матеріального забезпечення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області телефонами: 52-33-35, 78-90-68. Ознайомитись з методичними рекомендаціями щодо заповнення заяви-розрахунку та додатків до неї можна на нашому сайті – www.fssu.gov.ua/fse/control/ivf/uk/index.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області.
        Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Рік доброякісних змін

13:40 06 грудня 2018 року|Ірина ПИСКУР

Вгору сходами, які ведуть донизу

15:51 29 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Три етапи монетизації субсидій

15:02 27 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Загрози для гривні

15:10 22 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Ще раз – про газ,

15:07 22 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Кабмінівський фейк?

14:58 22 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Можлива катастрофа?

14:55 15 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Профілактика в реформу не вписалася

14:38 08 листопада 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Без лічильника – утроє дорожче

17:08 07 листопада 2018 року|О. Б.

Банківські послуги – on line

17:07 07 листопада 2018 року|О. Б.