:Економіка
18 травня 2018 року.

«Енергоефективність Івано-Франківщини: стан та напрямки реформування в умовах євроінтеграції»

Під такою назвою в Івано-Франківськ відбувся круглий стіл, на якому було представлено аналіз існуючого стану в сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики в області.

Участь у заході взяли представники Івано-Франківської ОДА, міської ради, регіонального відділення АМУ, Молодіжної громадсько-екологічної організації «Наш дім – Манява», енергетичного кластеру Івано-Франківської області, інших міст області, Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, ОСББ.

З вітальним словом до учасників звернулися перший заступник міського голови м. Івано-Франківська Микола Вітенко, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, представник Івано-Франківської ОДА Ігор Чопик та асистент керівника проекту Ірина Куропась.

Микола Вітенко у своєму вітальному слові акцентував увагу на актуальності впровадження енергоефективних заходів на рівні міста та розповів про досягнення Івано-Франківська у цій сфері.

Юрій Стефанчук  у своєму виступі зосередив увагу на напрацюваннях Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України щодо енергоефективності. «Як правило сьогодні ОТГ активно працюють над освоєнням коштів інфраструктурної субвенції щодо забезпечення заходів, що дозволить зменшити витрати коштів на оплату енергоносіїв. А саме йдеться про заміну вікон, утеплення фасадів, встановлення котелень на альтернативному паливі. Це не привілеї, а потреба часу, оскільки додаткової дотації не вистачає», – Юрій Стефанчук.

Ігор Чопик наголосив на необхідності просвітницької діяльності спрямованої на покращення поінформованості населення щодо енергоефективних та енергоощадних заходів. Також спеціаліст з енергозбереження розповів про впроваджені проекти в області.

Коротко про проект, його мету та завдання розповіла Ірина Куропась, наголошуючи на необхідності широкого залучення усіх зацікавлених сторін  до обговорення цього питання та напрацюванні рекомендацій для впровадження реформ з енергоефективності на регіональному рівні, особливо в час, коли Україна намагається стати енергонезалежною, коли підписано Угоду про асоціацію України з ЄС, що також тягне за собою певні зобов'язання.

Доволі жваве обговорення відбулося після презентації «Аналізу існуючого стану в сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики у Івано-Франківській області». Згідно з цим дослідження, за рейтингом енергоефективності та розвитку альтернативної енергетики, проведеного серед 5-и областей західного регіону України Івано-Франківська область посідає друге місце серед 5 областей західного регіону України.

Серед інших питань круглого столу було розглянуто підвищення енергоефективності об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області. Результати проекту «Зелена енергія: словацько-український досвід» презентував  керівник молодіжної громадсько-екологічної організації «Наш дім – Манява», експерт Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Микола Скиданюк. «Основними проблеми для ОТГ залишається відсутність якісного моніторингу енергоносіїв, відсутність окремих програм з енергоефективності та сталого використання енергетичних ресурсів, мала кількість реалізованих проектів у цій сфері тощо.  Першочергово громади повинні розробити програми з енергоефективності, ввести у штат посаду енергоменеджера, створити умови для залучення інвесторів. Ці перші кроки вже в невдовзі принесуть хороші результати», – зазначив Микола Скиданюк.

Захід організовано ГО «Інститут регіонального розвитку» в рамках всеукраїнського проекту «Просування реформ в регіони» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейської правди», який фінансується Європейським Союзом в рамках програми «Підтримка громадянського суспільства в Україні».


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Рік доброякісних змін

13:40 06 грудня 2018 року|Ірина ПИСКУР

Вгору сходами, які ведуть донизу

15:51 29 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Три етапи монетизації субсидій

15:02 27 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Загрози для гривні

15:10 22 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Ще раз – про газ,

15:07 22 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Кабмінівський фейк?

14:58 22 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Можлива катастрофа?

14:55 15 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Профілактика в реформу не вписалася

14:38 08 листопада 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Без лічильника – утроє дорожче

17:08 07 листопада 2018 року|О. Б.

Банківські послуги – on line

17:07 07 листопада 2018 року|О. Б.