Економіка:Актуально
21 травня 2015 року.

ДТЕК Бурштинська ТЕС відзначила 50-літній ювілей

Ірина ФЕДОЛЯК

Понад 534 млрд. кВт годин електроенергії виробила Бурштинська ТЕС за півстоліття своєї роботи. Теплоелектростанція працює в енергетичному острові, який охоплює Закарпатську область, південну частину Львівської та західну частину Івано-Франківської областей, а це близько 3 мільйонів жителів України. З часу приватизації компанія ДТЕК інвестувала в Бурштинську ТЕС понад
180 млн. доларів, щоб зробити її роботу не лише ефективною, а й безпечною для довкілля та мешканців регіону.
З 2002 року Бурштинська ТЕС працює паралельно з об’єднанням європейських енергосистем UCTE. Це був перший крок для синхронізації української енергосистеми з європейською.

«З моменту приватизації компанія ДТЕК постійно вкладає кошти в розвиток станції, — розповідає головний інженер ДТЕК Бурштинської ТЕС В’ячеслав Селіванов. — З 2012-го по 2014 роки інвестувала в теплову електростанцію близько 180 млн. доларів. Кошти направлено на реконструкцію блочного обладнання, капітальні ремонти, а також для придбання допоміжного обладнання, яке необхідне для належного функціонування всього комплексу Бурштинської ТЕС».
Як зауважив головний інженер ДТЕК Бурштинської ТЕС, торік завершилася реконструкція блоку №5, а до того реконструювали 7-й блок. Таким чином, два з дванадцяти блоків електростанції повністю відновлено, встановлено нове обладнання. Завдяки цьому значно поліпшено техніко-економічні показники, знижено аварійність, збільшено встановлену потужність і покращено екологічні характеристики — нові електрофільтри дозволяють у кілька разів зменшити викиди шкідливих речовин у довкілля.
Найближчим часом, у 2016 році, на електростанції планується проведення реконструкції блоку №10. Вартість таких робіт — понад 50 млн. доларів. Передбачається встановлення нового турбінного обладнання, реконструкція котельного обладнання, встановлення нового електрофільтру. Окрім повної реконструкції, на одному чи двох енергоблоках Бурштинської ТЕС щорічно проводяться капітальні ремонти. Завдяки таким заходам вдається відновити всі робочі характеристики обладнання, продовжити роботу ресурсу енергоблоку ще на п’ять років та покращити показники їх роботи. Крім того, діє загальностанційна інвестиційна програма, яка передбачає будівництво нових ярусів золовідвалів. Усі блоки електростанції в робочому стані, законсервованих, виведених з ладу немає. Одночасно працюють вісім-десять блоків, зазначає головний інженер Бурштинської ТЕС.
Один із пріоритетних напрямів роботи ДТЕК Бурштинської ТЕС з 2012 року — екологічний. Керівник департаменту з екологічної безпеки компанії ДТЕК Ірина Вербіцька розповідає, що в компанії впроваджено систему екологічного менеджменту за міжнародним стандартом ISO 14001 в галузі «Виробництво електричної та теплової енергії». На всіх підприємствах компанії прийнято та запроваджено екологічну політику, яка визначає основні принципи природоохоронної діяльності.
«Ми аналізуємо, маємо порівняльні таблиці, тому відомі цифри, наскільки вдалося зменшити кількість шкідливих викидів у довкілля після приватизації підприємства, —  зауважує еколог. — З 2012-го до 2014 року на ДТЕК Бурштинській ТЕС в природоохоронну галузь компанія інвестувала понад 20 млн. доларів. За аналогічний період з 2009-го до 2011 року ця сума становила 71 мільйон гривень, це менше мільйона доларів. Це дуже позитивна тенденція. Кошти здебільшого витрачено на реконструкцію 5-го та 7-го енергоблоків, де замінили електрофільтри. Це дозволило знизити концентрацію пилу у викидах в атмосферу, зокрема для 7-го енергоблоку — з 954 мг/м3 до 44 мг/м3, для 5-го — з 1147 мг/м3 до 29-37 мг/м3, що є нижчим навіть за європейський стандарт — 50 мг/м3.
Внаслідок спалювання вугілля залишаються два продукти — шлак і суха зола, — зауважує Ірина Вербіцька. — Золу вловлюють електрофільтри, далі її використовують як сировину для інших секторів економіки. Приміром, для цементної та будівельної індустрії шлак застосовують у дорожньому будівництві. В розвинутих країнах відсоток використання відходів від спалювання вугілля сягає понад 95%. В Україні ця цифра значно нижча — до 10%, але фахівці працюють над збільшенням показників.
Наразі наймасштабнішим екологічним проектом компанії ДТЕК є напрацювання із розробки Національного плану скорочення викидів для теплоенергетичного сектору України. Це загальнонаціональний документ, який має значення для всієї країни, адже він передбачає розробку плану щодо послідовної реалізації заходів з оснащення ТЕС та ТЕЦ України пиловловлювальним та газоочисним обладнанням задля досягнення відповідності рівня їх викидів вимогам європейських екологічних директив. Це стосується викидів діоксину сірки, оксидів азоту та пилу. ДТЕК Бурштинська ТЕС теж входить до Національного плану, в рамках якого розроблено відповідні заходи, щоб станція відповідала доволі жорстким вимогам Європейського союзу».


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Профілактика в реформу не вписалася

14:38 08 листопада 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Без лічильника – утроє дорожче

17:08 07 листопада 2018 року|О. Б.

Банківські послуги – on line

17:07 07 листопада 2018 року|О. Б.

Фінансування лікарняних – по-новому

17:01 07 листопада 2018 року

Чудеса словесної еквілібристики

16:59 07 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Де обіцяний газ власного видобутку?

15:04 01 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Вирок чи виклик?

14:30 01 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Система продемонструвала недоліки і неточності

14:43 25 жовтня 2018 року|Олег БАСОК