Культура:Нові видання
09 жовтня 2018 року.

Рушії калуського письменства

Літстудія «КА-МА-ЛІ-Я» представила у світлиці газети «Галичина» свій «Томик 2»

Ігор ЛАЗОРИШИН

Завдяки старанням Івано-Франківського міжрегіонального поетичного клубу «Об’єднані словом» під керівництвом Лесі Геник у світлиці «Галичини» вперше відбулася презентація книжки «Томик 2» – нової колективної збірки творів представників калуської літстудії «КА-МА-Лі-я», якій цього року виповнилося п’ять років. Відома письменниця і доктор філологічних наук Ольга Деркачова у часі мистецької зустрічі в світлиці «Галичини» назвала працю калуських літстудійців, оцінюючи їх роль у розвитку літературного процесу на Калущині, «не лише рушієм, а й опорою».

Ірина ЧЕРВІНСЬКА, письменниця, керівник літстудії «КА-МА-ЛІ-я» м. Калуша:

– Спільна збірка «Томик 1» побачила світ торік. Тоді нас у книжці було п’ятеро, а сьогодні вже шестеро – на одного автора більше: як і торік, Оленка Бараненко, Наталя Паньків, Ігор Дацко, Ірина Червінська, Світлана Іва і вперше – нова авторка Ірина Мельничин. Іринка пише  «малу прозу», їй тільки 15. Її твори – незвичайні, цікаві і розмаїті, авторка цікавиться модерністськими течіями ХХ століття. Але помітно, що її творчість – підліткова. У «Томику 2» Світлана Іва попри те, що у першій книжці було представлено її прозу, пропонує читачам добірку віршів для дітей. Та й моя поезія у новій збірці менше наближена до сюрреалізму, а більше – чистий дадаїзм, експеримент і з формою, і зі змістом. Оленка Бараненко також вдалася до суто верлібрової лірики, а не до римованої. ігор Дацко традиційно подав до книжки глибоко філософські твори під впливом китайської і японської поезій. А Наталя Паньків презентує деякі модерні твори зі своєї нової збірки. Вихід у світ «Томика 2» означає продовження того, що ми робимо, а також перехід «КА-МА-ЛІ-ї» на рівень презентації себе як літстудії, яка має спільний доробок. Думаю, що «томики» переростуть у щорічний альманах, до якого додаватимуться нові автори.

...Майже всі представники калуської «КА-МА-ЛІ-ї» вже мають осібні видання: ірина Червінська – збірку поезій «Приват» і роман-трилер «Світи і лабіринти», ігор Дацко – книжку філософської лірики «Політ сліпого птаха», Наталя Паньків – збірку модерної лірики «Сліди незабуТок», а Світлана Іва – поезії для дітей «Веселковий світ дитинства». Та головним творчим орієнтиром більшості авторів, чиї твори увійшли до колективної літстудійської збірки «Томик 2», є різнобарв’я поетичного авангарду. і ці модерні риси ще більше увиразнюють самобутність і яскравість «КА-МА-ЛІ-ї», яку, як зізнався на презентації письменник Степан Процюк, «приємно і зворушливо слухати»: «Я, автор трьох десятків книжок, на цій презентації не насторожений і в хорошому сенсі слова їм заздрю, бо кожен по-своєму творить літературу».

Мені не подобаєтьсяіншого користувача це не сподобалося


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Сміятися з ворога – наближати перемогу нашу

15:59 16 листопада 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Гонведи вішали, москалі ґвалтували…

16:01 15 листопада 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Непідвладний часові

15:58 15 листопада 2018 року|Ірина ФОТУЙМА

Юрій Андрухович: Мову формують письменники

15:07 15 листопада 2018 року|Артур ДРОНЬ

Весна душі

15:06 15 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Голос нації

15:02 15 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Фільми, які дарують свято

14:58 15 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Проста мрія Держипільського

10:37 15 листопада 2018 року|Леся ЗЬОЛА

Квіти від Параски Хоми мандрують Франківщиною

15:07 14 листопада 2018 року|Леся ЗЬОЛА