:Культура
03 липня 2018 року.

Родина як колиска любові

У Тисмениці презентували мюзикл за мотивами повісті Оксани Пронюк-Кузьми «Немає віку у любові...»

Ігор ЛАЗОРИШИН

У Центрі культури та дозвілля «Відродження» м. Тисмениці відбувся прем’єрний показ мюзикла «Немає віку у любові...» за мотивами однойменної повісті письменниці Оксани Пронюк-Кузьми з Івано-Франківська. Автор ідеї і режисер-постановник — Микола Старчук, керівник школи сучасного спортивного танцю «StarDance» м. Тисмениці. Головні хореографічні партії виконали солісти Мар’ян Лобур (іІан), Марія Татарин (Марія) та Микола Гнатюк (Іванко), а вокальні — учасники народного ансамблю «Нонаккорд» під керівництвом Романа Середюка: Діана Шаторська, Роман Середюк, іван Палагіцький, Тарас Пронюк та Олег Антошків. Слова автора читали Тетяна Марцінко та Іван Палагіцький.

Повість Оксани Пронюк-Кузьми «Немає віку у любові...» побачила світ окремою книжкою 2015 року і є продовженням повісті «Не виплач моєї сльози», що вийшла друком 2005 року. Основний ідейний стрижень цих соціально-психологічних повістей: тільки родина може народити і випестувати любов між людьми.

Оксана ПРОНЮК-КУЗЬМА, письменниця:

— Ідея Миколи Старчука — створити мюзикл за мотивами моєї повісті «Немає віку у любові...» стала для мене несподіванкою, а перегляд дійства — дивовижею. Навіть попри те, що і я долучилася до створення сценарію. Я вражена глибиною виконання твору творцями мюзикла. Вокалісти, танцюристи та читці, на мій погляд, розкрили основну ідею повісті ще глибше, ніж це вдалося мені. Чи бачили ви, наприклад, як танцем на сцені «вишивають» коханому сорочку? А як співає родинна колиска любові? Режисерові і виконавцям вдалося показати, що любов творить, дає крила і що вона всесильна. Та найголовніше: я переконана, що все вийшло дивовижно, тому що кожен прожив на сцені свою роль з любов’ю.

...Оксана Пронюк-Кузьма — письменниця і публіцист, вчитель Клубовецької ЗШ I-III ст., співзасновник спільноти колишніх заробітчан Італії «Пієта» м. Івано-Франківська, представник Івано-Франківського міжрегіонального поетичного клубу «Об’єднані словом». Вона також авторка книжки прози «Листи синові» (2006), поетичної збірки «Калина на маминім подвір’ї» (2013) та документально-публіцистичного твору «Під арками» (2009).

Представлення мюзикла відбулося у контексті відзначення на Тисмениччині Дня молоді і в рамках традиційного молодіжного фестивалю сучасної української пісні «Майбутнє України», який проходить за ініціативи відділів культури і у справах молоді та спорту Тисменицької РДА.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

У світі фентезі

13:52 11 жовтня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Рушії калуського письменства

17:02 09 жовтня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Підбережжя пам’ятає і пишається...

17:00 09 жовтня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Коломийське книговидання – крізь призму історії

16:57 09 жовтня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Золотий ужинок академіка

16:55 09 жовтня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Ні дня без вистав

16:34 04 жовтня 2018 року|Леся ЗЬОЛА

Дмитро ЛЕКА: Робота в театрі – виклик для мене

16:29 04 жовтня 2018 року|Леся ЗЬОЛА

«Богородчанський ціп» молотив добре

16:10 04 жовтня 2018 року|Андрій БОГДАНІВ

Барви й тексти з усієї Гуцулії

15:41 04 жовтня 2018 року|Василь НАГІРНЯК

Світлини з екологічним меседжем

15:35 02 жовтня 2018 року|Ольга МОНЧУК