:Культура
31 липня 2018 року.

Об’єднала любов до книжки

Унікальний бібліотечний фестиваль «Етнобук-2018» побував у Карпатах

Ірина ТАЦАКОВИЧ. Директор Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей.

Міжнародний дитячий фестиваль  «Етнобук-2018» об’єднав коло молодих читачів України та Литви. Не оминуло свято книжки і прикарпатських дітлахів. Проект унікальний тим, що діти-читачі Литви і України через спілкування, танці, пісні, майстер-класи, сценічне мистецтво представляють багатогранність культури своїх країн, народні звичаї та традиції. Саме це дає змогу молодому поколінню глибше пізнавати культуру інших країн.  

Дитячий фестиваль «Етнобук-2018» стартував у Львові. З привітаннями до учасників звернулися координатор проекту в Україні Олена Кремньова та литовські координатори — Діана Ціпарієнє, заступник директора Публічної бібліотеки ім. Йонаса Ланкутіса м. Гаргждай Клайпедського району, і Йонас Грушас, директор Публічної бібліотеки м. Скуодас. Гості з Литви почули офіційні привітання од відповідального секретаря Почесного консульства Литовської Республіки у Львові Беатріче Белявців, представників львівської влади і дирекції Львівської обласної бібліотеки для дітей. 

Програма фестивалю була надзвичайно насиченою. Гостей з Литви львів’яни вражали гостинністю, неординарною концертною програмою — це і майстер-клас бойового гопака, і неперевершений виступ музичних гуртів у Шевченківському гаю, а ще — захоплюючими екскурсіями Львовом та смаколиками у Львівській майстерні шоколаду. Шоколадні львівські леви всім були до смаку.

Зі Львова фестиваль помандрував до Карпат! Команда читачів Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей доєдналась до основного складу. І вже разом гуляли Івано-Франківськом, з оглядового майданчика міської ратуші споглядали архітектурні ансамблі та краєвиди. А далі було знайомство з Коломийським музеєм «Писанка». Унікальність експозиції вразила гостей. Гарячий віск, різноманіття фарб — екскурсанти мали можливість побачити і відчути магію писанкарства. У Яремчі ж особливо величним було спільне виконання Гимну Литви у день незалежності цієї країни. 

Учасники фесту взяли участь й у різноманітних майстер-класах. Розділившись на групи, вони поринули у дивовижний світ творчості. Виготовляли значки, плели, малювали, чистили, скребтали, пихтіли і втішались власноруч виготовленими виробами.

Апогеєм фестивалю у самому серці Карпат став концерт. Це було дійство грандіозне, колоритне, спільне, що об’єднало  у музиці і співі не лише дітей та дорослих учасників фестивалю, а й жителів і туристів Верховини. На сцені виступали музичні і танцювальні гурти України та Литви. Ми всі відчули, що магія музики, співу та танцю насправді не має кордонів, і нею проймаєшся іноді навіть не розуміючи слів. Розпочали концерт запальною «Гуцулкою» у виконанні зразкового танцювального ансамблю «Радість» Івано-Франківського міського центру дитячої та юнацької творчості, далі насолоджувались співом Анжеліки Токарської, Яни Сенчук та Владислави Німащук. Зачаровані були драйвовим і професійним виступом литовських інструментальних гуртів «Nevalyk Lentos» (м. Гаргждай, Литва) та гуртом «Gal» (м. Скуодас, Литва). А спільне виконання з львів’янами українською мовою «Червоної рути» Володимира івасюка, напевно, вразило серце кожного. 

Увечері усіх чекала несподіванка — інсценізоване дійство «Гуцульське весілля». Лунали трембіта, цимбали, скрипка та сопілка. А далі відбувся «Книжковий дартс», під час якого молодь показала, що знає все про виникнення писемності, книгодрукування, перші бібліотеки. Команди учасників фестивалю підготували інсценізоване представлення народних казок дружніх країн.

І ще один не менш важливий момент — смачна гуцульська кухня. Банош, голубці, налисники, гуслянка додавали сил гучно фестивалити, а комфортні умови проживання у вільному просторі «Думка» створювали атмосферу щедрості та гостинності. і це ще далеко не все, чим запам’ятається «Етнобук-2018» його учасникам. Прощальний вечір був особливим — обмін подарунками, слова вдячності, теплі обійми... і грандіозні плани на майбутнє! 


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Сміятися з ворога – наближати перемогу нашу

15:59 16 листопада 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Гонведи вішали, москалі ґвалтували…

16:01 15 листопада 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Непідвладний часові

15:58 15 листопада 2018 року|Ірина ФОТУЙМА

Юрій Андрухович: Мову формують письменники

15:07 15 листопада 2018 року|Артур ДРОНЬ

Весна душі

15:06 15 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Голос нації

15:02 15 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Фільми, які дарують свято

14:58 15 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Проста мрія Держипільського

10:37 15 листопада 2018 року|Леся ЗЬОЛА

Квіти від Параски Хоми мандрують Франківщиною

15:07 14 листопада 2018 року|Леся ЗЬОЛА