Культура:Нові видання
09 листопада 2017 року.

«Наше слово» в Іспанії

Ігор ЛАЗОРИШИН

У Косівському видавництві «Писаний Камінь» побачив світ другий випуск літературного альманаху «Наше слово», який започаткували і творять наші трудові мігранти в Іспанії під редакторством Валентини Гуменюк з тернопільського села Ланівці та Галини Коризми з села Замулинці на Коломийщині. Збірка вийшла з передмовами чільниці Івано-Франківського міжрегіонального поетклубу «Об’єднані словом» поетеси Лесі Геник  та літературного редактора альманаху Валентини Гуменюк з Іспанії. 

«Доброю традицією стало запрошувати до наших поетичних збірок творчих людей з України та інших держав, — наголошує Валентина Гуменюк. — Ви ознайомитеся з поезією відомих поетес з Прикарпатського краю, котрі представляють творчі об’єднання «Горгани» та «Об’єднані словом», з прозою нашої колеги з Тунісу та ін. Така співпраця допомагає поетам-аматорам розвиватися, набувати досвіду. Крім того, спільні проекти дають можливість об’єднати творчих людей, зміцнити та утвердити слово, прославити рідну Україну вдома і на чужині». 

До збірки ввійшли твори 27 авторів з різних куточків України, з-поміж яких 13 із Прикарпаття — поетів членів НСПУ Лесі Шмигельської з села Каменя і Наталі Данилюк з селища Перегінська — на Рожнятівщині, Лесі Геник, Оксани Пронюк-Кузьми, Аделі Станіславської, Віталії Савченко — з м. Івано-Франківська, Олесі Франко — з Калуша, Оксани Кузів — з Бурштина, Алли Романюк — зі Снятина, Анни Амбруш — із с. Заріччя на Надвірнянщині, Галини Бритвак — з Коломиї, Мирослави Кавацюк-Скригунець із  с. Мишина та Галини Коризми з с. Замулинців, що на Коломийщині та ін. Такою чисельною представленістю в альманасі прикарпатські автори головно завдячують технічному редакторові альманаху Галині Коризмі, яка живучи і працюючи в іспанії, часто бере участь у роботі поетклубу «Об’єднані словом» в м. Івано-Франківську.

Такі міжнародні творчі проекти не лише є добрим майданчиком для творчого зростання авторів як поетів чи прозаїків, а й сприяють розумінню особливостей четвертої хвилі української трудової міграції в Європі та її наслідків, торують шляхи України у світову спільноту і служать ефективним засобом реінтеграції українських трудових мігрантів в родини, суспільне і громадське життя України після повернення.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Бастіон друкованого слова

12:58 16 листопада 2017 року|Ольга МОНЧУК

Фундатор спортової традиції

10:08 16 листопада 2017 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Нове число «Перевалу»

10:06 16 листопада 2017 року|Михайло ПОСІЧАНСЬКИЙ

Міра таланту в осінніх мотивах

09:57 16 листопада 2017 року|Оля МОНЧУК

За внесок у поступ культури

09:32 16 листопада 2017 року

Живе світло отця Василя Поточняка

15:07 14 листопада 2017 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Свято рідної мови

14:07 14 листопада 2017 року|Ольга МОНЧУК

Окрилена шляхетність рим...

14:22 09 листопада 2017 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Тарас Бенюк: Актор має жити на сцені

14:13 09 листопада 2017 року|Оксана ПРОЦЮК