:Культура
07 вересня 2017 року.

Любов як лік

Дебютною збіркою Ольга Мацьків «виривається з обмежень звичності»

Ігор ЛАЗОРИШИН

В івано-франківському видавництві «Місто НВ» побачила світ перша книжка поезій Ольги Мацьків із села Ціневи на Рожнятівщині «Вилікуй мене любов’юѕ», яку авторка вже презентувала в Рожнятівській ЦРБ. Редактор і автор передмови до видання, член НСПУ і чільник літературного об’єднання «Горгани» поет Любомир Михайлів із Рожнятова назвав Ольгу Мацьків, опершись на слова Василя Стуса про сутність поетів, «людиною, що вирвалася з обмежень рутинної буденності і ступила впевнено на поетичну стежку, що веде у велику літературу».

У збірці ліричних поезій Ольги Мацьків, на наш погляд, немає нічого незвичного навіть попри те, що її назва на це натякає, заінтриговуючи читачів своєю відвертістю. Отож поетеса ще не вирвалася «із обмежень рутинної буденності», як вважає Любомир Михайлів, а лише, на нашу думку, зробила до цього перший відчутний крок — виривається з обмежень щоденної пересічності. і її твори — найвагоміший аргумент.

 

Вилікуй мене любов’ю. Я так хочу.

Доторкнися, чуєш, я жива!

Забери мої безсонні ночі,

Нашепчи мені палкі слова.

Намалюй такий чудовий вечір, 

Де нікого — тільки я і ти!

Обійми тихесенько за плечі, 

Вивільни мене від самоти.


Пробуди весну в моєму серці, 

Що давно заснула й міцно спить,

В молодість верни. Нехай усе це

Зробить нас щасливими на мить.

Збірка «Вилікуй мене любов’ю...» — не лише про любов, а й про духовні підвалини, на яких зростає це неповторне почуття, — віру, рідну землю, родину тощо. Літературну героїню, органічно наближену до авторки, навіть не переповнює, а так розпирає почуття любові, що жінка відчуває, бачить Небо на землі — у коханому — і сама стає Небом. Він — її життя і її земна ікона, здатна творити дива. Тож навіть ієрархія розділів у книжці увиразнює її змістовий стрижень: «Вилікуй мене любов’ю», «Чудотворна ікона» і «Прокидайся, весно красна».

Поезії Ольги Мацьків дуже делікатні, камерні і мають означеного адресата. Вони вкотре підтверджують слова тих, хто у житті відчув жагу кохання: коли шепоче любляче серце, то все навколо замовкає і нишкне. У творах Ольги Мацьків нема формальних вихилясів, відвертих еротичних алюзій (натяків) і фальші загравань із читачем. Все — дуже по-дорослому стримано, виважено і серйозно та водночас по-дитячому щиро, відкрито і без крутійства.

На наш погляд, Ольга Мацьків як поетеса зростає у своїй майстерності передусім завдяки любові, яка перемінила її світогляд, і ще — через літературне об’єднання «Горгани», де авторка має добрих колег по перу, талановитих наставників і щирих критиків.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Галузівка — сільський кут... міста

12:26 07 грудня 2017 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Українці дочекалися «Альманаха бібліофілів»

12:23 07 грудня 2017 року|Петро ЗАХІДНЯК

Наталія МАНДРИКА: Скрипка — це моя душа

11:39 07 грудня 2017 року|Ольга МОНЧУК

«Діти. Квіти. Чудеса»

11:04 07 грудня 2017 року|Ольга МОНЧУК

...А малюнки горять любов’ю

15:17 05 грудня 2017 року|Роман ІВАСІВ

Два ювілеї «Дзвіночка»

14:43 05 грудня 2017 року|Ольга МОНЧУК

Якби не війна...

15:12 30 листопада 2017 року|Галина САВЧЕНКО

Під батутою Гундера

15:11 30 листопада 2017 року|Володимир ГРАБОВСЬКИЙ. Музикознавець, член правління НСКУ.

ГАЛИЧЕНЯТКО

14:06 30 листопада 2017 року|Підготувала Ольга МОНЧУК

Вистава за романом Ремарка — вперше...

13:57 30 листопада 2017 року|Ольга МОНЧУК