:Культура
07 вересня 2017 року.

Любов як лік

Дебютною збіркою Ольга Мацьків «виривається з обмежень звичності»

Ігор ЛАЗОРИШИН

В івано-франківському видавництві «Місто НВ» побачила світ перша книжка поезій Ольги Мацьків із села Ціневи на Рожнятівщині «Вилікуй мене любов’юѕ», яку авторка вже презентувала в Рожнятівській ЦРБ. Редактор і автор передмови до видання, член НСПУ і чільник літературного об’єднання «Горгани» поет Любомир Михайлів із Рожнятова назвав Ольгу Мацьків, опершись на слова Василя Стуса про сутність поетів, «людиною, що вирвалася з обмежень рутинної буденності і ступила впевнено на поетичну стежку, що веде у велику літературу».

У збірці ліричних поезій Ольги Мацьків, на наш погляд, немає нічого незвичного навіть попри те, що її назва на це натякає, заінтриговуючи читачів своєю відвертістю. Отож поетеса ще не вирвалася «із обмежень рутинної буденності», як вважає Любомир Михайлів, а лише, на нашу думку, зробила до цього перший відчутний крок — виривається з обмежень щоденної пересічності. і її твори — найвагоміший аргумент.

 

Вилікуй мене любов’ю. Я так хочу.

Доторкнися, чуєш, я жива!

Забери мої безсонні ночі,

Нашепчи мені палкі слова.

Намалюй такий чудовий вечір, 

Де нікого — тільки я і ти!

Обійми тихесенько за плечі, 

Вивільни мене від самоти.


Пробуди весну в моєму серці, 

Що давно заснула й міцно спить,

В молодість верни. Нехай усе це

Зробить нас щасливими на мить.

Збірка «Вилікуй мене любов’ю...» — не лише про любов, а й про духовні підвалини, на яких зростає це неповторне почуття, — віру, рідну землю, родину тощо. Літературну героїню, органічно наближену до авторки, навіть не переповнює, а так розпирає почуття любові, що жінка відчуває, бачить Небо на землі — у коханому — і сама стає Небом. Він — її життя і її земна ікона, здатна творити дива. Тож навіть ієрархія розділів у книжці увиразнює її змістовий стрижень: «Вилікуй мене любов’ю», «Чудотворна ікона» і «Прокидайся, весно красна».

Поезії Ольги Мацьків дуже делікатні, камерні і мають означеного адресата. Вони вкотре підтверджують слова тих, хто у житті відчув жагу кохання: коли шепоче любляче серце, то все навколо замовкає і нишкне. У творах Ольги Мацьків нема формальних вихилясів, відвертих еротичних алюзій (натяків) і фальші загравань із читачем. Все — дуже по-дорослому стримано, виважено і серйозно та водночас по-дитячому щиро, відкрито і без крутійства.

На наш погляд, Ольга Мацьків як поетеса зростає у своїй майстерності передусім завдяки любові, яка перемінила її світогляд, і ще — через літературне об’єднання «Горгани», де авторка має добрих колег по перу, талановитих наставників і щирих критиків.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Кардіограма моральності

15:46 19 липня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Нові імена

15:44 17 липня 2018 року|Іван АНДРУШКО. Лауреат премії ім. Марка Черемшини.

Ой на Купала ватра палала...

13:43 12 липня 2018 року

Про передову — без прикрас

13:42 12 липня 2018 року| Іван ДРАБЧУК

Празник першоверховних апостолів

13:07 12 липня 2018 року|Михайло МЕЛЬНИК. Священик.

Елегантні і на роверах

10:47 12 липня 2018 року|Артур ДРОНЬ

Благословення краєзнавців для Саджави

15:54 10 липня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Інтелігентність творчості художниці Марії Корпанюк

10:55 10 липня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

У дарунок Косову — пісня

14:28 05 липня 2018 року