Культура:Нові видання
06 березня 2018 року.

«Книжку рекомендую. Читається»

П. З.

Активна авторка газети «Галичина» іванофранківка Оксана Дрогомирецька днями презентувала в обласній науковій бібліотеці ім. І. Франка свою першу книжку «...І в раю вони поцілувались», яку кілька місяців тому визнано володарем третьої премії Всеукраїнського конкурсу рукописів прози «Крилатий Лев». До складу журі конкурсу входили вже знані письменники Мирослав Дочинець, Василь Стефак, Юрій Коваль, ігор Держко, Надія Ковалик, Василь Стецик та Олесь Дяк.

 

Керівник проекту конкурсу «Крилатий Лев» Олесь Дяк на зустрічі в Івано-Франківську наголосив на тому, що повість Оксани Дрогомирецької успішно подолала вимоги такого досить принципового щодо дотримання критерію літературної вартости письменника, як Богдан Смоляк. Олесь Дяк, а згодом і колишній головний редактор газети «Галичина» Петро Парипа зазначили, що від повісти О. Дрогомирецької віє автентичним галичанським духом, і бодай уже тому ця невелика повістина заслуговує на увагу прикарпатців.

Зі свого боку, авторка книжки висловила подяку П. Парипі, який додав їй віри і впевнености в своїх літературних силах, публікуючи свого часу на сторінках газети її краєзнавчі статті. До речі, вони науково досить глибокі і вельми вправні.

Але ще цікавішою виявилася історія появи задуму повісти «...І в раю вони поцілувались». Як розповіла О. Дрогомирецька, до цього її спонукала одна родинна колізія — різка безкомпромісна позиція її батька стосовно його матері, тобто бабусі нашої авторки. І от щоб довести йому недоречність такого налаштування, пані Оксана вимушено пішла на написання повісти. Чи цим вона досягла своєї мети — переконати батька в помилковості його позиції стосовно матері, авторка сама до кінця не знає, але що спонукала його поглянути на цю ситуацію з другого боку, то це точно.

Але повість вийшла поза межі родинної хроніки і стала суспільним набутком. У ній ідеться про галицьку родинну історію в умовах панування польського і російського окупаційних режимів. Навіть такий вибагливий поціновувач літературного слова, як літературний критик Євген Баран, на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» лаконічно охарактеризував доробок О. Дрогомирецької так: «Книжку рекомендую. Читається».


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Різдво Пресвятої Богородиці

16:05 20 вересня 2018 року|Михайло МЕЛЬНИК. Священик.

«Епоха моя крилата!»

15:52 20 вересня 2018 року

Феномен Косика

16:28 18 вересня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Іваниківка – у віршах і малюнках

16:26 18 вересня 2018 року|Ярема СРІБНАК

Трилер-опера від Андрія Любки

10:20 18 вересня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Насичений мистецтвом

13:38 13 вересня 2018 року|Ольга МОНЧУК

«Зів’яле листя» знову звучало в Лолині

15:24 11 вересня 2018 року|Тетяна КЛЕЙ

«Розумний Піпікі» «заговорив» німецькою

15:23 11 вересня 2018 року|Надія ГОНСЬКА

«Від руйнації – до життя»

15:14 11 вересня 2018 року|Роман ІВАСІВ