Культура:Нові видання
06 березня 2018 року.

«Книжку рекомендую. Читається»

П. З.

Активна авторка газети «Галичина» іванофранківка Оксана Дрогомирецька днями презентувала в обласній науковій бібліотеці ім. І. Франка свою першу книжку «...І в раю вони поцілувались», яку кілька місяців тому визнано володарем третьої премії Всеукраїнського конкурсу рукописів прози «Крилатий Лев». До складу журі конкурсу входили вже знані письменники Мирослав Дочинець, Василь Стефак, Юрій Коваль, ігор Держко, Надія Ковалик, Василь Стецик та Олесь Дяк.

 

Керівник проекту конкурсу «Крилатий Лев» Олесь Дяк на зустрічі в Івано-Франківську наголосив на тому, що повість Оксани Дрогомирецької успішно подолала вимоги такого досить принципового щодо дотримання критерію літературної вартости письменника, як Богдан Смоляк. Олесь Дяк, а згодом і колишній головний редактор газети «Галичина» Петро Парипа зазначили, що від повісти О. Дрогомирецької віє автентичним галичанським духом, і бодай уже тому ця невелика повістина заслуговує на увагу прикарпатців.

Зі свого боку, авторка книжки висловила подяку П. Парипі, який додав їй віри і впевнености в своїх літературних силах, публікуючи свого часу на сторінках газети її краєзнавчі статті. До речі, вони науково досить глибокі і вельми вправні.

Але ще цікавішою виявилася історія появи задуму повісти «...І в раю вони поцілувались». Як розповіла О. Дрогомирецька, до цього її спонукала одна родинна колізія — різка безкомпромісна позиція її батька стосовно його матері, тобто бабусі нашої авторки. І от щоб довести йому недоречність такого налаштування, пані Оксана вимушено пішла на написання повісти. Чи цим вона досягла своєї мети — переконати батька в помилковості його позиції стосовно матері, авторка сама до кінця не знає, але що спонукала його поглянути на цю ситуацію з другого боку, то це точно.

Але повість вийшла поза межі родинної хроніки і стала суспільним набутком. У ній ідеться про галицьку родинну історію в умовах панування польського і російського окупаційних режимів. Навіть такий вибагливий поціновувач літературного слова, як літературний критик Євген Баран, на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» лаконічно охарактеризував доробок О. Дрогомирецької так: «Книжку рекомендую. Читається».


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Нові лауреати міської премії ім. І. Франка

14:10 19 квітня 2018 року|Михайло ПОСІЧАНСЬКИЙ

Письменницькі медитації,

14:02 19 квітня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Підручник для... шкільних свят

14:50 17 квітня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Ікони на склі Володимира Луканя

14:38 17 квітня 2018 року|Леся ЗЬОЛА

Доброчинний арт

14:37 17 квітня 2018 року|Мар’яна Опірська

Нова яскрава барва «Фесту»

14:36 17 квітня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Франція — Франківську

14:32 17 квітня 2018 року|Ольга МОНЧУК

ІНЖЕНЕР ОСИП БОЙДУНИК У ФОТОГРАФІЯХ

14:27 12 квітня 2018 року|Олег ПАВЛІВ. Письменник та власник сімейного архіву родини Бойдуників ім. Дарії Попович (Бойдуник).

Опришівці — тепер міський мікрорайон...

14:26 12 квітня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ