:Культура
01 листопада 2018 року.

«...І сповити добром збайдужілу планету»

Іван ГАВРИЛОВИЧ

Письменниця, заслужений учитель України (викладає українську мову і літературу в Голинській ЗШ I-III ст. Калуського району), громадська активістка, депутат обласної ради – такими розмаїтими є грані особистості Оксани Тебешевської. У пізнанні цієї неординарної особистості, так би мовити, вагомим акцентом стала недавня творча зустріч пані Оксани з читачами, представниками громадськості, колегами-педагогами й літераторами в ОУНБ ім. І. Франка. Відкрила цю зустріч директор обласної книгозбірні Людмила Бабій, назвавши О. Тебешевську великим другом бібліотек, зокрема і їхньої, якій вона недавно подарувала 20 примірників своїх видань. Це книга наукових розвідок, рецензій, есеїв, нарисів «На обріях Слова», яку було визнано «Найкращою книгою Прикарпаття» в номінації «Критика» за 2017 рік, та двотомне історико-літературно-краєзнавче дослідження «Піснею доля мережана».

Модератором заходу була дочка Оксани Степанівни – кандидат філологічних наук докторант Прикарпатського національного університету ім.  В. Стефаника Тетяна Качак, яка окреслила основні віхи життєвого і творчого шляху письменниці й педагога. Певна річ, аудиторія з особливою увагою слухала поетичні та прозові твори, які читала сама авторка, «перемежовуючи» їх невимушеною розповіддю про те, як їй пишеться, як працюється в сільській школі, якими моральними настановами вона керується повсякчас. 

Звучали й пісні на слова  О. Тебешевської. Їх виконували тріо «Бойківчанка» Калуського будинку культури «Мінерал» та композитор, заслужений діяч естрадного мистецтва України Сергій Андрущак – до речі, разом з ним пані Оксана видала збірник пісень «Любові цілюще джерело».

Того дня відкрилося багато чого раніше незнаного із внутрішнього світу письменниці навіть її друзям і близьким. Ідеться не лише про пріоритети в літературній творчості, а й про світоглядні, ідеологічні орієнтири пані Оксани. «Я все своє свідоме життя мріяла помолитися на могилі Степана Бандери в Мюнхені. Бо то місце безмежної сили, так потрібної нашому народові», – сказала О. Тебешевська. і на цьогорічний День незалежності України вона побувала в Німеччині та здійснила давню мрію. Вірить, що колись провідник українських націоналістів буде спочивати на рідній землі.

У нинішній час російської агресії проти України маршрути поїздок письменниці пролягають і на схід держави – пані Оксана наводить мости єднання з нашими єдинокровними братами і сестрами, спілкується з ними, виступає з поетичним і публіцистичним словом перед юними та дорослими слухачами, привозить і дарує тамтешнім бібліотекам україномовні книжки – свої та інших авторів. З її ініціативи школярі, скажімо, з міста Костянтинівки Донецької області мали можливість провести різдвяні канікули на Прикарпатті. 

«Тим самим ви допомагаєте галичанам долати стереотипи про українців-східняків, а їм – про нас», – сказав на творчій зустрічі в ОУНБ голова обласної ради Олександр Сич і подякував О. Тебешевській за депутатську активність.  Її колеги-вчителі, професори ПНУ ім. В. Стефаника – Степан Хороб,  ІФНТУНГ – Олег Малярчук, голова обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Степан Волковецький поділилися думками про літературну творчість, наукову, краєзнавчу та громадську діяльність пані Оксани.

Перейти в рубікон і не канути в Лету,

По собі залишити хоч крихту тепла

І сповити добром збайдужілу планету

В непорочнім зачатті нового зела. 

Ці рядки з вірша Оксани Тебешевської «Заповітне» можна вважати її не просто письменницьким, а загалом життєвим кредо, яке вона повсякденно підтверджує своєю одержимістю у праці і творчості, своїм діяльним патріотизмом.

 

 


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

«Серцезнавча» проза Дмитра Іванціва

14:42 08 листопада 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Столітні традиції боротьби

17:09 07 листопада 2018 року|Михайло ПОСІЧАНСЬКИЙ.

Стрибок у майбутнє

10:42 06 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Знаки прийдешнього дня

14:40 01 листопада 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Поет, який бачить за тисячу кілометрів...

14:37 01 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Гуцульську автентику «засвітили» у Легіоново

14:36 01 листопада 2018 року|Вл. інф.

Висновки з історії ЗУНР

14:06 01 листопада 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Коли особистість формує доля...

13:21 25 жовтня 2018 року|Розмовляв Юліан ЯКОВИНА

Від військової драми до фентезі

13:18 25 жовтня 2018 року|Ольга МОНЧУК

«Перламутром вишневого цвіту» зостатись...

14:48 23 жовтня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ