:Культура
05 липня 2018 року.

Гра кольору і палітри Михайла Дейнеги

Ольга МОНЧУК

У відділі літератури з мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної бібліотеки ім. І. Франка відкрито персональну виставку художника Михайла Дейнеги. На цій експозиції митець представив 25 робіт, які вражають яскравістю кольору, надихають і дарують естетичне задоволення. Як зазначив художник, це перша персональна виставка митця Михайла Дейнеги, а не директора музею чи викладача. 

Перше полотно, яке одразу впадає у вічі — це автопортрет. Такий же барвистий та яскравий, як й інші полотна в експозиції. «Автопортрет завжди складно малювати, — констатує Михайло Дейнега, — тому що ти себе бачиш зовсім інакше, аніж тебе бачить світ. І через це стараєшся знайти свої характерні риси, але в той же час намагаєшся показати свій внутрішній світ. Я завжди закоханий у світ, у життя і це, мабуть, відобразилося в цьому портреті».

Полотна-оптимісти — саме така асоціація виникає у мене, коли оглядаю кожну роботу з експозиції. Картини дуже барвисті й самобутні, вражають яскравістю, заворожують світлою та позитивною аурою, яку випромінюють. Споглядаючи на такі яскраві полотна не можливо сумувати чи депресувати. «Роботи такі, як я: яскраві, кольорові, повні оптимізму, радості, — зауважує митець. — Це все те, що є в душі людини, що вона, проносячи крізь свою призму, викладає у своїй творчості. Думаю, що по роботах завжди видно митця, який він є, що він думає, як творить і що хоче сказати цьому світові». 

Техніку, в якій працює, Михайло Дейнега називає «асоціативний живопис», адже не змальовує з природи, а відображає на полотні асоціації, які вона викликає. У мистецькому відділі бібліотеки митець представив свої найновіші роботи, які створив за останні два-три роки. Каже, нині у нього дуже активний творчий період.

Заслужений діяч мистецтв України Богдан Губаль звертає увагу, що картини Михайла Дейнеги дуже легко впізнати серед робіт інших майстрів пензля, адже він не боїться кольору, експериментів та помилок. «Роботи дуже різнопланові, різнохарактерні, але все одно відчувається, що це Дейнега. В чому? Мажорні, активні кольори, не боїться експериментувати в кольорі, в експозиції, поєднувати активні спектральні кольори. Кожного разу робить нові відкриття, не копіює самого себе, а це дуже важливо і цінно», — каже Богдан Губаль. 

Експозиція триватиме до кінця літа.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

«Перевал»: понад 300 сторінок тематичного розмаїття

13:16 13 грудня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Покутський казкар

13:12 13 грудня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Перший конкурс романів у стилі фентезі «Брама-2019»

11:46 13 грудня 2018 року|Надія ГОНСЬКА

В атмосфері «GRA»

14:44 06 грудня 2018 року|Леся ЗЬОЛА

Церковна бібліотека постала в Підгір’ї

13:58 06 грудня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

Доба триликого Януса

13:50 06 грудня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Микола Савчук зайнявся мемуарами

13:49 06 грудня 2018 року|П. П.

Куди серце летить – туди й перо глядить...

13:47 06 грудня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН