Культура:Подія
11 січня 2018 року.

Диво різдвяної коляди

Фестиваль української колядки в Івано-Франківську знову зібрав шанувальників пісенної церковної традиції

Роман ІВАСІВ

На свято Собору Пресвятої Богородиці і св. Йосифа Обручника архієпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин відслужив архієрейську Літургію в храмі Царя Христа та відкрив і благословив IХ Міжнародний різдвяний фестиваль «Коляда на «Майзлях». На фестиваль прибуло велике розмаїття церковних хорів, творчих колективів, ансамблів, духових оркестрів зі всієї України: Прикарпаття, Львівщини, Тернопілля та Одещини, Рівненщини, Хмельниччини, з Харкова, Києва, Волновахи, Попасної, Кривого Рогу. Також гостями цьогорічного пісенного дійства стануть колективи з Литви, Польщі, Румунії. 

На Службі Божій настоятель монастиря отців василіян ігумен Йосафат Хаймик, ЧСВВ, виголосив Різдвяне послання митрополита Івано-Франківської архієпархії УГКЦ кир Володимира до духовенства, вірних та до всіх людей доброї волі. А по соборній молитві владика Володимир тепло привітав усіх присутніх у храмі та іменинників — Йосифів і Марій з Різдвяними святами й уділив усім Боже благословення словами: «Нехай Всемилостивий Бог благословить цю духовну молитву». Та зауважив, що фестиваль об’єднав не тільки віруючий люд України й із-за кордону, а й різні конфесії і віросповідання, і що кожного наступного року «Коляда...» на Прикарпатті збирає дедалі більшу кількість колективів і виконавців.

З Різдвяними святами привітав присутніх і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, як один із промоутерів цього дійства. Він також відзначив, що «фестиваль з кожним роком набуває чимраз ширшого розголосу як в Україні, так і за її межами. І ми хочемо, щоби дедалі більше колективів відвідувало наше місто».

Особливо зворушили слова настоятеля монастиря отців василіян — господарів фестивалю. Отець-ігумен Йосафат Хаймик сказав: «Тисячі українських колядок — це той скарб, який ми маємо берегти і передати нашим дітям, а такі заходи, як наш фестиваль, — добрі нагода і засіб, щоби це зробити. Я переконаний, що наші діти продовжать духовні пісенні традиції, прославляючи Господа і нашу країну чудом Різдвяної коляди».

Прийдешньої неділі, 14 січня, на свято Василія Великого фестиваль завершиться святковою ходою від пам’ятника Іванові Франку до Вічевого майдану, де відбудеться гала-концерт. Нагадаємо, що торік понад 40 хорових колективів й ансамблів з України і чотири — з Литви і Польщі прославляли духовними піснями Народженого Христа і Різдвяні свята як у старих колядках, так і в їх модерних інтерпретаціях. Організатори переконані, що нинішнього року їх буде набагато більше. Такий здвиг аматорських і професійних хорів, ансамблів і вокалістів та виконання ними традиційних і сучасних колядок і щедрівок не залишать байдужими жителів і гостей міста. І що особливо приємно: різдвяний фестиваль «Коляда на «Майзлях» дає унікальну нагоду за тиждень ознайомитись із пісенним розмаїттям величезного пласту української духовної хорової музики.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Об’єднала любов до книжки

15:53 31 липня 2018 року|Ірина ТАЦАКОВИЧ. Директор Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей.

162 слова про Івана Франка

15:52 31 липня 2018 року

Рекорди етнічної самобутності

15:49 31 липня 2018 року|Наш кор.

Чорнобильська брама

15:03 31 липня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Ювілейний ФотоПАВЛО

09:42 31 липня 2018 року|Ростислав Кондрат

Форум етнічної самобутності

14:56 26 липня 2018 року|Святослав ОТАМАН

Під покровом ангелів

10:27 26 липня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Духовні скарби — від «Святої Унії»

15:54 24 липня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН