Культура:Духовність
03 жовтня 2017 року.

Без Прикарпаття?

Маршрут Міжнародної десятиденної пішої прощі родин мігрантів «Самбір—Зарваниця» 2018 року може оминути нашу область

Ігор ЛАЗОРИШИН

Минулого тижня у Самборі на Львівщині відбулася підсумкова нарада координаторів Міжнародної десятиденної пішої прощі «Самбір—Зарваниця» під керівництвом духовного провідника паломницької спільноти священика Київської архієпархії УГКЦ  о. Антона Бориса. 

Прикарпаття представляла співзасновниця спільноти колишніх заробітчан італії «Пієта» м. Івано-Франківська Ольга Шкляр. Окрім аналізу плюсів і мінусів перебігу цьогорічного 12-го, серпневого духовного походу із Самбора до Зарваниці, йшлося і про можливі деякі зміни наступного року власне в традиційному форматі перебігу самої прощі через об’єктивні технічні причини прокладення нового маршруту, а головно — через бажання наповнити прощу новим змістом. Духовні підвалини прощі — донесення правди про сучасне заробітчанство, десять днів пішого ходу, три області, обов’язкове залучення до прощі різновікових прочан і трудових мігрантів та ін. — були закладені ще 2006 року засновником прощі родин мігрантів і багаторічним провідником світлої пам’яті о. Василем Поточняком. За підсумками наради координаторів стало відомо, що ХIII Міжнародна десятиденна піша проща родин мігрантів «Самбір—Зарваниця» під патронатом П-МВ УГКЦ наступного року відбудеться 3—12 серпня, проте, ймовірно, з приходом у Марійський духовний центр «Зарваниця» на день швидше, ніж зазвичай, а один із варіантів її маршруту може не включати терени Івано-Франківської області, а лише Львівської і Тернопільської. Нарада координаторів у Самборі відбулася злагоджено і конструктивно, з аналізом недоліків у перебігу цьогорічної прощі — загалом у позитиві.

О. Антон БОРИС, духовний провідник прощі «Самбір—Зарваниця»:

— Я хотів би, щоб головним уроком наради була реалізація низки прекрасних ідей, які, на жаль, інколи залишаються просто занотованими у наших записниках. Головне, щоб ми не втратили Духа, тобто були не лише організаторами прощі, а й людьми, які моляться і працюють з молитвою. Наступного року ми в різних містах — Самборі, Дрогобичі, Львові, Стрию, Івано-Франківську та деінде — організовуватимемо для наших паломників низку зустрічей для підготовки до прощі. Наша Церква вже кілька років живе зі стратегією «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом», тож у передчассі прощі «Самбір—Зарваниця» 2018 року ми для представників прочанської спільноти запланували проведення реколекцій, нічних чувань, нічних прощ тощо, де у розважаннях торкатимемося основних ознак живої парафії. Щонайперше — про Боже слово у катехизації, роль Біблії в житті християнина, щоб люди читали Святе Письмо. Слово Боже дає нам відповіді на щодень і підтримує у життєвих ситуаціях. Також хочемо науками огорнути чоловіків через провадження реколекцій, назвою яких стали слова Давида, сказані своєму синові Соломону: «Не бійся і покажи себе мужем».

Церква — спільнота спільнот, де присутні ознаки живої парафії. Вони є і у нашій спільноті «Самбір—Зарваниця» — частинці великої спільноти — Церкви, а ми прагнемо їх ще більше актуалізувати і на цьому наголосити.

...Всі учасники наради координаторів, а також учасники прощі «Самбір—Зарваниця» різних років взяли участь у нічних чуваннях в церкві Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ міста Самбора, яка щороку проводжає прочан у десятиденну пішу прощу до Марійського духовного центру «Зарваниця».


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

«Під зорею Богородиці» —

13:34 16 січня 2018 року|Василь БАБІЙ

Доповнила «Коломияну» «На горі народжена»

13:33 16 січня 2018 року|Ярема БАНДУРКА

Харизма від Коризми

13:29 16 січня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

У стихії гуцульського плєсу

13:14 16 січня 2018 року

Гріє «Духовна світлиця»

13:12 16 січня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Таємниці прізвищ Гуцульщини

13:20 11 січня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Бог там, де правда...

13:16 11 січня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Сучасний імідж бібліотеки

13:11 11 січня 2018 року|Михайло ПОСІЧАНСЬКИЙ

Комплексно та різноманітно

13:08 11 січня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Диво різдвяної коляди

12:52 11 січня 2018 року|Роман ІВАСІВ