Новини Івано-Франківщини
20 червня 2015 року.

Стажування медиків за кордоном

дозволить уникнути помилок у реформуванні нашої системи охорони здоров’я

Любов ЗАГОРОВСЬКА

З незабутніми враженнями повернулася до Івано-Франківська група сімейних лікарів, які проходили стажування в місті Бая-Маре (Румунія). Як розповіла, зокрема, завідувачка амбулаторії загальної практики і сімейної медицини села Крихівців, міський позаштатний спеціаліст із сімейної медицини Ольга Бойчук, у Румунії система сімейної медицини цілковито приватна. За її словами, кожен лікар свого часу отримав можливість або орендувати, або викупити приміщення для створення кабінету, закупівлі обладнання. Кожен житель Румунії попереджений, що він має протягом того місяця, коли відзначає день народження, зареєструватися у свого сімейного лікаря. Лікарі й потенційні пацієнти укладають угоду, згідно з якою раз на рік кожен пацієнт має прийти до свого сімейного лікаря на профілактичний огляд. А якщо ж з якихось причин він не знаходить часу для такого візиту, то його штрафують. Якщо ж у людини з’являються проблеми зі здоров’ям, то вона відвідує лікаря в разі потреби, але за умови попереднього запису.
У кабінеті кожного сімейного лікаря в Румунії є апарати ЕКГ, УЗД, а також усе інше обладнання, необхідне для первинного обстеження, як пересвідчились іванофранківці. Також у цій країні діє страхова медицина. Всі її жителі застраховані й кожен має електронну медичну картку, яка дозволяє лікареві бачити всю картину фізіологічного стану його пацієнта.
«Такі поїздки в рамках угоди з Асоціацією сімейних лікарів повіту Марамуреш практикуємо для того, щоби наші лікарі ознайомилися з роботою первинної ланки медицини, мали змогу відвідати сімейних лікарів у міській і в сільській місцевостях, побачили, як у Румунії відбувся перехід від дільничних лікарів до сімейних», — наголошує головний лікар івано-Франківська Тарас Масляк. Процес реформування медичної галузі в Україні незворотний, і партнерство в цьому Івано-франківських медиків зі своїми закордонними колегами дозволяє ліпше побачити всі «плюси» й «мінуси» реорганізації служби охорони здоров’я в тій чи іншій країні з тим, аби не повторювати їхніх помилок, а натомість запозичити важливі навики.

до розділу: Новини Івано-Франківщини

Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики