Новини Івано-Франківщини
09 серпня 2018 року.

Івано-Франківськ уклав договір на закупівлю 29 білоруських тролейбусів

9 серпня КП «Електроавтотранс» підписало договір з білоруським холдингом "Белкоммунмаш" про купівлю 29 нових тролейбусів.

Це стало можливим завдяки кредитному та грантовому договору, який місто раніше підписало з Європейським банком реконструкції та розвитку.

Керівник КП «ЕАТ» Віталій Голутяк розповів, що співпраця з міжнародними фінансовими інститутами завжди непроста, адже вимагає довгого шляху погоджень тендерної документації. Приміром, лише договір складає 315 сторінок. З іншого боку – ЄБРР пропонує вигідні кредитні умови плюс надають частину грантових коштів. Таким чином, 23 тролейбуси придбали завдяки кредиту, а 6 місто отримає з гранту, тобто задарма.

Зараз середній вік тролейбусів на КП - понад 20 років, наймолодшому "рогатому" - майже 10 років. Тому оновлення рухомого складу стало пріоритетним завданням для міста. З останніх покупок – 17 бувших у вжитку австрійських тролейбусів, ще 16 таких планують закупити найближчим часом.

Окрім оновлення депо, позитивні зміни чекають і на мережу електротранспорту. На завершальному етапі погодження зараз ПКД будівництва тролейбусної лінії на БАМ, яку зведуть теж в межах договору з ЄБРР.

«Нам важливо розвивати мережу комунального транспорту. Ті, нові автобуси, які запустили на 27-й маршрут цього року мають гарні відгуки від громади, тому розуміємо, що зручний, доступний та недорогий транспорт – це не розкіш, а необхідність», - зауважив міський голова Руслан Марцінків.

Нові тролейбуси складатимуть в Луцьку, до всього 25% комплектуючих - українського виробництва. Принциповою вимогою до виробника було використання українських моторів. Загалом, нові тролейбуси будуть доступними для маломобільних груп, оснащені кондиціонером, камерами, а ще одна з особливостей - можливість автономного ходу. Тобто машини зможуть проїхати певний відрізок без підключення до електромережі. На перші поставки очікують на початку наступного року.

За матеріалами прес-служби Руслана Марцінківа

до розділу: Новини Івано-Франківщини

Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики