Авторські статті
13 квітня 2017 року.

Хруні

Богдан Голод, журналіст, лауреат міської літературної премії ім. І. Франка

Львів задихається, потопає у смітті… Таке огидно навіть чути, не те що бачити. Це ж не Красноярськ, не Самара, не Воркута. Тут наші діти, наші родини, наші знайомі і вже точно наші українці. Біда та й годі… Та найбільша біда в тому, що комусь дуже хочеться якнайнижче опустити місто-красень, яке завжди асоціювалось у нас як п’ємонт нашої державності і незалежності. І робиться це, до речі, не вперше і з подачі найвищого державного керівництва. Згадайте хоча б «справу Львівських лікарів» ще часів Кучми. Зараз знову топчуться брудними черевиками по колишній столиці ЗУНРу. І нікому невтямки, що це наша візитна картка для європейців, наша історична памятка, перлина архітектури…

Зрозуміло, що саме місто впоралось би, вистояло б і перебороло б тимчасові труднощі. Так ні… Намертво вчепились, впялись в горло міста гієни, які прагнуть його смерті. Щиро прагнуть, білі ручки від задоволення потирають. Так, так… А що, хтось може не вірить?.. Яка причина радіти, спитаєте?.. Причина банальна. Містом керує мудрий чоловік. А Ви ж знаєте, де тільки появляється мудрий, там відразу ж об’єднуються тупі і недолугі, аби нашкодити йому. За ними поспішають не дуже мудрі, які якось спокійніше і затишніше себе почувають біля тупих і недолугих, ані ж біля мудрого. А якщо той мудрий заснував ще й партію, яка не піддається дресируванню і користується заслуженим авторитетом у людей, тут впору вчепитися йому в горло і за межами Львова, а найбільше в Києві... І вже гавкають на того мудрого не тільки недоумкуваті, але й дресирувальники. Це ж пряма загроза кожному з них і їх статкам. Щоб цього не сталося потрібне було сміття.

…Не буду висловлювати свою думку стосовно того, чи був підпал, чи саме сміттєзвалище загорілося. Хоча, як людина, яка дещо розуміє в слідстві, можу з впевненістю заявити, що будь-який висновок експертизи про те, що сталося самозагоряння не може бути категоричним. Оцінювати його потрібно на рівні інших доказів, якщо, звичайно, за місцем з якого розпочалася пожежа не велося спостереження з відеокамер. Я тільки висловлю беззаперечну думку львів’ян і справжніх патріотів України: сталася біда. А якщо у когось трапилася біда, то йому потрібно допомогти. Так водиться поміж людьми. Уточню – поміж мудрими і чесними людьми. Тепер скажіть: кому з Вас відомо щось про те, хто відгукнувся на біду і панові Андрієві Садовому, меру міста, на якого хочуть повісити відповідальність, була надана якась допомога?.. Або хоча б запропонована?.. Я вже не кажу у виділенні нового полігону, чи в будівництві сміттєпереробного заводу, а бодай у тимчасовому прийманні якоїсь частини сміття?.. Переконаний – ніхто не чув ніякої конкретики, хібащо якесь «словоблудіє». Тому дуже смішно збоку спостерігати за владними повчаннями наших «словоблудів». Справді, коваль кує коня, жаба й собі ногу простягає…

Не маю наміру зупинятися на підступності нашої влади і її найвищих посадових осіб. Не буду перераховувати їх прізвищ, бо вони не вартують того. Про парламент можна говорити, як про пусте місце, про монстра, який пожирає наші гроші, нашу надію і нашу державу. (Навіть Самопоміч не хочеться виділяти. Вони зобов’язані були зробити більше). Не варто озвучувати і когось з Львівської обласної влади, тих, хто досяг високих владних щаблів завдяки тому ж панові Андрієві. Підлість завжди була в ціні у примітивних особин. Здивувало інше: як тішуться українці, коли повертають машини зі сміттям назад до Львова, не давши їм, всупереч укладеному договору на утилізацію відходів, доїхати до смітника!?. Це феномен достойний азійського, перепрошую, диких племен наслідування. Доступною мовою звучить це все так: «Як добре що у сусіда горить хата». А якщо він ще й був багатий, то рятувати не будемо. Тут спрацьовує логіка недоумка: «Хай згорить все до тла, бо він був дуже мудрий…»

І все таки є люди на яких я би хотів зупинитися. Маю на увазі в першу чергу людей з Галичини, Волині, Буковини… У нас (я теж до них відношуся) в пошанівку вишиванки, українська мова, українська пісня. Ми не були так довго під російським гнітом, як решту України. У нас була і є в повазі Просвіта, яка нас виховувала. А якщо так, то і громадянська свідомість повинна б бути на якийсь порядок вища. Це ж ми організовували ланцюги єднання. Це ми, наші діти і внуки, були основною рушійною силою наших майданів. Та найважливіше, як організовано давали (і даємо зараз) відсіч ворогам нашої самостійності. Памятаєте, ми навіть об’єднувалися для консолідації наших зусиль у Галицьку асамблею?.. І були поводирі достойні у нас. Так було. А як зараз?.. Може Івано-Франківськ і Тернопіль першими відгукнулися на біду найближчого сусіда і простягнули руку допомоги? Як-не-як обидва голови міст патріоти від Свободи… Не тут-то було!.. Виглядає так, що обидва задоволено, як і гарант, як непрофесійний генеральний, потирають, а зараз, перед великоднем, вмивають руки… А причина вмити руки і насолоджуватися чиїмись муками одна: «Він дуже мудрий. На його тлі ми виглядаємо блідими і недостойними…» Переконаний: так би не вчинили поляки, німці, чехи. Так поступаємо ми, українці.

…Згадую один життєвий епізод. Колись моєму, на той час вже немолодому батькові, який зробив зауваження через недостойню поведінку молодому чоловікові із сусіднього села, той відказав: «Я виджу Ви дуже мудрі, вуйку!». Батько знайшовся що відповісти: «А я того не встидаюся. То є набагато ліпше ніж бути немудрим або напівмудрим…» Аргументи напівмудрого на цьому були вичерпані.

Всім тим, хто ставить свої інтереси вище за громадські, народні, державні, хочу нагадати слова героя безсмертної поеми «Енеїда» Івана Котляревського – Евріала: «Де общеє добро в упадку, забудь отця, забудь і матку, лети повинность ісправлять…» Спеціально виокремив «лети».Так повинні думати і поступати герої… Хруні думають і поступають інакше. Не важливо, чи вони Галицькі, чи Волинські, чи Київські.

І все ж… І все ж може хоч Ви, наші хлопці від Свободи, обєднаєтеся на зло ворогам нашим і не будете давати підстав сміятися над великим нашим містом, а заодно і над мудрими людьми?.. В тому числі над справжніми патріотами від Самопомочі, які разом з Вами привели до влади не тільки вождів наших, але й усіх тих, хто зараз плює в криницю, з якої всі ми п’ємо воду.

…Панові Садовому хочу порадити ні в якому випадку не розчаровуватися в тому, як себе повели щодо нього ті, для кого на першому плані рейтинги, обман і гроші. Дешевий рейтинг то є мильна бульбашка. Переконаний, що в розумних людей Ваш рейтинг не впав, а зріс. Порадив би тільки в майбутньому бути готовим до того, що влада буде придумувати нові провокації. (Це в тому випадку, якщо вона втримається). Та ще, що друзі можуть зрадити…

І на завершення. Я не член партії «Самопоміч», з Андрієм Садовим, на жаль, не знайомий. На останніх виборах голосував за нинішнього нашого мера міста Івано-Франківська.

 

Р.S. За президента, який зловтішається з біди і хоче засипати Україну сміттям, голосувати не буду.

до розділу: Авторські статті
Мені подобаєтьсяіншого користувача це сподобалося


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші авторські статті

Готи і гепіди в Галичині в III-IV ст. н. е.

Наш князь і його бояри

Україна та її Конституція

,,ПРАВЕДНИЙ ЗАКОН’’ – гарантія свободи і незалежності

САРКОФАГ АВТОРА «СЛОВА О ПОЛКУ ІГОРЕВЕ»

Володимир, князь Галицький:

Акція «Вісла» — злочин, терміну давності якому немає

Геноцидне обличчя «Вісли»